Ufka Yolculuk yarışmasına yoğun ilgi

Ufka Yolculuk yarışmasına yoğun ilgi

28.04.2015

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen “Son Peygamberin hayatı” konulu yarışmada Kırşehir’de dereceye girenler için ödül töreni ve konferans düzenlendi. Konferans Kırşehir Seva Ahlak Kültür ve Çevre Derneği tarafından Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Salonunda saat 20:00’de gerçekleştirildi. İlginin yoğun olduğu program ookunan Kur’an-ı Kerim ve Meali Alî Şerifinin ardından açılış konuşması ile devam […]

ufka yolculuk  (2) copy

Ufka Yolculuk Kültür Yarışmaları kapsamında Türkiye genelinde düzenlenen “Son Peygamberin hayatı” konulu yarışmada Kırşehir’de dereceye girenler için ödül töreni ve konferans düzenlendi.
Konferans Kırşehir Seva Ahlak Kültür ve Çevre Derneği tarafından Kırşehir Halk Eğitim Merkezi Salonunda saat 20:00’de gerçekleştirildi.
İlginin yoğun olduğu program ookunan Kur’an-ı Kerim ve Meali Alî Şerifinin ardından açılış konuşması ile devam etti.
SEVADER Yönetim Kurulu üyesi Abdurrahman Dağıstan, bu yıl ilimizden yarışmaya 1066 kişinin müracaat ettiğini, merkez dahil, Akpınar, Kaman ve Mucur ilçelerinde yarışmanın yoğun katılımla yapıldığını, yarışmada amaçlanan hedeflere ulaşıldığını, bundan sonra da Kırşehir’de SEVADER olarak üzerlerine düşen dini, sosyal ve kültürel sorumluluk yerine getirme adına faaliyetlerde bulunacaklarını ifade ederek, organizasyonda emeği geçenlere, yarışmacılara ve geceye katılan konuklara teşekkür etti.
Merhum Prof. Dr. Mahmut Esad Coşan Rahimullahın “Kardeşlik” konulu kısa sohbeti ve Hayru’l Beşer temalı sinevizyon gösterisinin ardından Gıyaseddin Karatepe Afrika’nın tarihi, kültürü, medeniyeti, İslam ile müşerref oluşu, önemli dini şahsiyetleri, “Somalili korsanlar” diye yanlış tanıtılan masum çevreci hareket ve sözde bağımsız Afrika ülkeleri ve halkları üzerine oynanan kirli oyunlardan ve daha birçok ilgi çekici tespitlerden bahsetti.
Gıyaseddin Karatepe, Afrika üzerine daha önce gerçekleştirilmiş ve halen gerçekleştirilmekte olan sömürgeci güçlerin ikiyüzlü politikası ile Afrika Müslümanlarının ve Somali halkının yaşamı ve düşünceleri üzerine analizler yaparak doğru bilinen yanlışların anlaşılmasına ışık tuttu.
Konferansın sonunda SEVADER Yönetim Kurulu Başkanı Abdulmenaf Avcı, Gıyaseddin Karatepe’ye Kırşehir hatırası olarak çeşitli hediyeler takdim etti. Programın sonunda geceye katılan Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, Sayın Gıyaseddin Karatepe ve SEVADER kadın temsilciliği başkanı Funda Gürsoy tarafından siyer yarışmasında A, B ve C kategorilerinde dereceye giren dokuz yarışmacıya üç adet dizüstü bilgisayar, üç adet akıllı telefon ve 3 adet tablet bilgisayar verildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .