“Ucuz tavuk döner yemekten kaçının”

“Ucuz tavuk döner yemekten kaçının”

20.02.2019

Kırşehir Lokantacılar, Pastacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü: “Ucuz tavuk döner yemekten kaçının” Kırşehir Lokantacılar, Pastacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü, şehrimizde faaliyet gösteren bazı tavuk döner satan esnafların ucuz tavuk döner sattıklarını gördüklerini bu konuda halkın dikkatli olmalarını istedi. Başkan Hasan Ünlü, tavuk et ile tavuk dönerde kullanılan soğan ve yeşilliklerin maliyetlerinin […]

Kırşehir Lokantacılar, Pastacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü:

“Ucuz tavuk döner yemekten kaçının”

Kırşehir Lokantacılar, Pastacılar ve Kasaplar Odası Başkanı Hasan Ünlü, şehrimizde faaliyet gösteren bazı tavuk döner satan esnafların ucuz tavuk döner sattıklarını gördüklerini bu konuda halkın dikkatli olmalarını istedi.
Başkan Hasan Ünlü, tavuk et ile tavuk dönerde kullanılan soğan ve yeşilliklerin maliyetlerinin artmasına rağmen 7,5 lira olarak belirlenen tavuk döneri 2,5 ile 3,5 lira arasında satanlar bulunduğunu, bu durumda zararına kimsenin satış yapamayacağını, akıllarına günü geçmiş ve sağlıksız tavuk eti kullanımının geldiğini öne sürdü.
Bu konuda Kırşehir halkını ucuz tavuk döner yiyerek sağlıklarında olmamaları konusunda uyaran Başkan Hasan Ünlü, konuyla ilgili olarak gazetemize yaptığı açıklamada şunları söyledi:
“Ülkemizde yaşanan ekonomik sıkıntılar ve artan hayat pahalılığı karşısında bütün gıda ürünleri, sebze ve meyve fiyatlarının arttığı ortadadır. Kırşehir’de tavuk döner ve et döner fiyatları da maliyetlerin yükselmesinden dolayı biraz arttı. Şehrimizde faaliyet gösteren tavuk dönerci esnafımız da bütün artışlara göğüs gererek, halkımızın uygun fiyatla tavuk döner yemeleri için çaba harcıyor. Bir taraftan normal fiyatı 7,5 lira olan tavuk döneri 4-5 liradan satan esnafımız, diğer yandan 2,5 ile 3,5 liradan tavuk döner satanlar var. Ancak tavuk dönerde kullanılan soğan ve yeşillik fiyatlarının yükselmesine rağmen, 2,5 ile 3,5 liradan tavuk döner satıldığını görüyoruz. Hiçbir esnaf zararına satış yapmaz. Eğer birileri ucuz tavuk döner satıyorsa mutlaka bunda başka şeyler vardır. Ya günü geçmiş tavuk etinden yapıyorlar, ya da ekmek arasına az döner koyarak halkımızı yanıltıyorlar. Ben bu konuda Kırşehir halkını uyarıyorum. Lütfen ucuz tavuk döner yemekten kaçının.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .