UÇAN TÜRK GENÇLİĞİNE DESTEK OL

UÇAN TÜRK GENÇLİĞİNE DESTEK OL

29.08.2017

Kurbanlarınız THK’ya bağışla anlam kazansın… Kurban derilerini THK’ya verin…

Ülkemizin milli serveti olarak nitelendirilen kurban derisini Türk Hava Kurumu’na bağışlayarak, yardımlaşmaya vesile olan Kurban Bayramı’nın daha da anlamlandırılması için Kırşehirlilere çağrıda bulunuldu.
THK, bu yıl da Kırşehir ile birlikte yurt çapındaki 420 şubesiyle, ana faaliyetleri için hayati öneme sahip olan ‘kurban derisi’ toplamaya hazırlandı.
Kurban derilerinin toplanması ve hiçbir zarar görmeden ekonomiye kazandırılması için her sene olduğu gibi bu yıl da binlerce THK gönüllüsü hazır.
2860 sayılı yardım toplama kanununa istinaden her yıl alınan izin ile Genel Merkezi ve Kırşehir Şubesi ile Türkiye genelinde yılların verdiği tecrübe ve birikimle faaliyetlerini başarılı bir şekilde yerine getiren Türk Hava Kurumu, Kırşehirlileri bağışlarıyla Türk gençliğine destek olmaya davet etti.
Kurban derileri bizzat Kırşehir Şubesi’ne giderek makbuz karşılığında veya adresten teslim alınarak bağışlanabilecek.
Yardımlaşmanın ön plana çıktığı Kurban Bayramı’nda kurban derisi bağışlarının Türk Hava Kurumu’nda anlam kazanacağını belirten Türk Hava Kurumu Kırşehir Şube Başkanı İsmet Yapıcı, “Türk Hava Kurumu, milli bütçeden hiçbir pay almadan Türk halkının destek ve yardımlarıyla havacılık ve eğitim faaliyetlerini gerçekleştirmektedir. THK bağış gelirleri ile ülkemize her yıl 60 binden fazla gence verdiği ücretsiz havacılık kurslarıyla gökyüzüne yeni kanatlar kazandırmaktadır. THK Üniversitesinde burslu öğrenciler okutarak sektörde ihtiyaç duyulan nitelikli yetişmiş personel ihtiyacını karşılamaktadır. Filosundaki yangın söndürme uçakları ile yurtiçi ve yurt dışında sanayi, orman, şehirlerde meydana gelebilecek olası bir yangın durumuna havadan yangın söndürme hizmeti vermektedir. İçinde bulunan sabit ve taşınabilir medikal malzemeler, doktor, yoğun bakım hemşiresi veya anestezi teknisyeninden oluşan ekip ile her türlü tıbbi müdahalenin 7/24 yapılabileceği hava ambülansı hizmeti ile organ nakli hizmeti vermektedir. 2860 sayılı Yardım Toplama Kanunu ve 3294 Sayılı Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Kanunu gereğince kurban derisi toplama yetkisi sadece Türk Hava Kurumu’na aittir. Desteklerinizle ülkemizde çıkan orman yangınlarına uçaklarımızla havadan müdahale edilmektedir. Yardımlarınız sayesinde ambulans helikopter ve uçaklarımız en zor zamanlarında halkımıza destek olmaktadır. Türk Hava Kurumuna bağışladığınız deriler; orman yangınlarını havadan söndürmeye, yaralı, hasta ve organ nakline, yarının güvencesi olan çocuklarımızın ve gençlerimizin eğitilmesine vesile oluyorsunuz” dedi.
Kırşehirli hemşehrilerini uyararak, kaçak kurban derisi toplayanlara itibar etmemelerini, mutlaka makbuz karşılığı derilerini Türk Hava Kurumu’na teslim etmelerini isteyen Yapıcı, kurban derilerini toplama konusunda gerekli görevlendirmelerin yapıldığını kaydetti.
Türk Hava Kurumu’nun Cumhuriyetin en önemli kurumlarından biri olduğunu, bu önemli kurumun bugüne kadar olduğu gibi, bugünden sonra da halkın hizmetinde olacağını vurgulayan İsmet Yapıcı, “THK halktan aldığını halka hizmet olarak geri veren bir kurumdur. Kırşehirli hemşehrilerimizin de böylesine manevi bir hazzı bizimle yaşamanız, toplumsal dayanışmayı, memleket ve ülkesiyle birlikte paylaşma bilincini göstermeniz için, birlik beraberlik ve bütünlük gününde kurban derilerini bekliyoruz” ifadesini kullandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .