“Üç Tüp Kan Bir Can” kampanyası yarın başlıyor

“Üç Tüp Kan Bir Can” kampanyası yarın başlıyor

06.01.2019

Kırşehir’de yaşayan 15 yaşındaki Okan Bodur ile yurt dışında yaşayan 13 yaşındaki Kırşehirli Mert Kızıl sağlıklarına kavuşmak için ilik nakli bekliyor “Üç Tüp Kan Bir Can” kampanyası yarın başlıyor Kırşehir’de ilik nakli bekleyenler için başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyası yarın başlıyor. Kırşehir’de daha 3 yaşındayken böbrek hastası olan, bir böbreğini kaybettiği tedavisi esnasında […]

Kırşehir’de yaşayan 15 yaşındaki Okan Bodur ile yurt dışında yaşayan
13 yaşındaki Kırşehirli Mert Kızıl sağlıklarına kavuşmak için ilik nakli bekliyor

“Üç Tüp Kan Bir Can” kampanyası yarın başlıyor

Kırşehir’de ilik nakli bekleyenler için başlatılan kök hücre ve kan bağışı kampanyası yarın başlıyor.
Kırşehir’de daha 3 yaşındayken böbrek hastası olan, bir böbreğini kaybettiği tedavisi esnasında kemik iliği rahatsızlığı bulunduğunu da öğrenen 15 yaşındaki Okan Bodur, ilik nakli için donör bekliyor.
Okan’ın babası Kubilay Bodur, ” Oğlum on iki yıldır bu hastalıkla mücadele ediyor. 40 binde 1 umut da olsa bu tedavinin peşini bırakmayacağız. Çocuklarımızın sağlığı ve geleceği için her türlü kampanyayı yapıp, elimizden geleni yapacağız” diye konuştu.
Yurtdışında yaşayan 13 yaşındaki Kırşehirli Mert Kızıl geçen yıl karın ağrısı ve burun kanaması şikayetiyle gittiği hastanede kemik iliği rahatsızlığı olduğunu öğrendi. Bir yıldır hastalıkla mücadele eden Mert’in sağlığına kavuşması için ilik nakli olması gerekiyor.
Mert’in amcası Mustafa Kızıl, “Bizim kimseden maddi bir talebimiz yok. Bir kan bağışıyla bir hayat kurtarabilirsiniz. Yalnız bizim çocuğumuz için değil, Okan için Eda için dünyadaki bütün çocuklar için bütün Kırşehir halkını 7- 12 Ocak arasında Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezine kan bağışı yapmaya bekliyoruz” dedi.
İlik nakli yapılabilmesi için uygun bir donör bekleyen Mert Kızıl ile Okan Bodur için Kırşehir Valiliği, Kırşehir Belediye Başkanlığı, tüm sivil toplum örgütleri ve siyasi partilerin desteği ile 7-12 Ocak tarihleri arasında Kırşehir Belediyesi Neşet Ertaş Kültür Sanat Kan Bağışı Kampanyası düzenlenecek.
Kırk binde bir kişide olan uygun kemik iliğinin bulunması için Kızılay’ın öncülüğünde düzenlenen “3 Tüp Kan Bağışı Bir Hayat Kurtarır” kampanyasına tüm Kırşehir halkının katılmasını isteyen Okan Bodur ve Mert Kızıl, kan bağışının sadece kendileri için değil, dünyadaki bütün çocuklar için yapılan bir kan bağışı olduğunu belirterek, tüm Kırşehirlileri üç tüp kan bağışı yaparak bir hayat kurtarmak için 7-12 Ocak tarihleri arasında Kırşehir Neşet Ertaş Kültür Sanat Merkezi’ne davet etti. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .