“Üç buçuk çeteler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korkutamazlar”

“Üç buçuk çeteler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korkutamazlar”

04.04.2015

KIRŞEHİR VALİSİ NECATİ ŞENTÜRK:
“Üç buçuk çeteler, Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korkutamazlar”

VALİ MESAJ.avi_snapshot_04.09_[2015.04.04_12.34.03] copy

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, “Devlet böyle üç buçuk soysuzun, üç buçuk çetenin tehditlerine ve kanlı eylemlerine boyun eğecek değildir” dedi.

31 Mart günü İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Selim Kiraz’ın görevi başında şehit edilmesine ilişkin açıklamalarda bulunan Kırşehir Valisi Necati Şentürk, böyle olaylarla koskoca Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korkutamayacak, sindiremeyecek ve yıldıramayacaklarını söyledi.
Vali Necati Şentürk, “Şehit olan savcımıza Allah’tan rahmet diliyorum. Bunun son olmasını ve bir daha böyle mümtaz bir teşkilata, yargı dağıtan, adalet dağıtan bir teşkilata bu kabil saldırıların hiçbir teşkilata yapılmamasını temenni ediyorum. Savcımız Mehmet Selim Kiraz, görevi başında şehit oldu. Son derece adil, objektif, insanlara adalet dağıtmaya çalışan, hukukun üstünlüğüne inanan ve hukuk çerçevesinde görev yapan bir savcımızdı. Nitekim kendilerine alet edilen, istismar edilen Berkin Elvan çocuğumuzun öldürülme hadisesinde de faillerinin meydana çıkartılması için son soruşturmasında cansiperane görev yapan, çok sayıda insanların ifadesini alan ve faili bulmaya çalışan bir anlayış içinde olduğunu da görüyoruz. Anlamak mümkün değil. Hem Berkin Elvan’ı istismar ediyorsunuz, hem Berkin Elvan soruşturmasında canhıraş görev yapan, adaletli ve objektif bir tarzda görev yapan bir savcıyı şehit ediyorsunuz. Hunharca, kalleşçe ve alçakça görevi başında şehit ediyorsunuz. Avukat kisvesiyle Adliye’ye giriliyor ve üzüntümüzün sebebi de bu. Görevlileri yanıltarak içeri giriyorlar ve maalesef savcımızı şehit ediyorlar. Bütün millet olarak çok üzüntülüyüz. Acımızı çok büyük, ama acımızı yüreğimize gömerek diyoruz ki bu devlet böyle üç buçuk soysuzun, üç buçuk çetenin tehditlerine ve kanlı eylemlerine boyun eğecek değildir. Dökülen kanlar yanlarına kalmayacak onların, görülecektir. Bunu boş bir söz olarak söylemiyorum. Koskoca bir Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ni korkutamazlar, sindiremezler, yıldıramazlar. Sayıları 100 bini bulan adalet teşkilatı mensuplarını yıldıramazlar, korkutamazlar, sindiremezler. Yine bu devlet hukuk devleti olmaya devam eder. Hukukun üstünlüğü galip gelir” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .