Türkmen aileler yardım bekliyor

Türkmen aileler yardım bekliyor

26.01.2015

Mültecilere yardım kampanyasına destek veren hayırsever Kırşehirliler, Türkmen ailelerinin de yardımına koşarken, zor şartlar altında yaşayan Türkmen ailelere devlet desteği gerekiyor…
İş bulamayan, zor şartlar altında yardımlarla hayatlarını sürdürmeye çalışan Türkmen ailelere Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi’nin el uzatarak, yardımcı olması bekleniyor…

 

GÜLNAZ CEYLAN

KIRŞEHİR’DE Türkmen aileler zor şartlar altında hayatlarını sürdürüyor.
Ortadoğu’da yaşanan iç savaşla birlikte Türkiye’ye sığınan mülteci sayısı her geçen gün artarken, Türkiye’ye sığınan, ancak devletten bekledikleri yardım ve desteği alamayan özellikle Türkmen aileleri adeta açlık ve sefalet içinde yaşamaya çalışıyor.
Kırşehir’e 2 ay önce gelen Türkmen Taha ve ailesi de, eşyası ve yatacak yeri olmayan evde yardımlarla hayatlarını sürdürmeye çalışıyor.

IMG_0513 copy
Savaşta ailesini kaybeden çocukları da beraberinde getirerek, Kırşehir’e gelen ve 2 aydır ilimiz Kırşehir’de bulunan Türkmen Taha ve ailesi, iş bulamamanın yanı sıra devletten gereken desteği de göremiyor.
Türkmen Taha ve ailesi, Kırşehir Valiliği ve İl Müftülüğü’nün 2014 yılının Aralık ayında başlattığı yardım kampanyasından yararlanamazken, Kırşehirli yardımseverlerin yiyecek, giyecek ve eşya yardımlarıyla yaşamlarını sürdürmeye çalışıyor.
“2 ay oldu buraya geleli. İş aradım, ama bulamadım. Yardımlarla ayakta kalmaya çalışıyoruz” diyen Türkmen Taha, ailesinin daha iyi şartlarda yaşaması için iş talebinde bulundu.

IMG_0520 copy
Yardımsever Kırşehirliler de, Türkmen Taha ve ailesi gibi birçok Türkmen ailesinin durumunun kötü olduğunu ve zor şartlar altında hayatlarını sürdürdüklerini belirtirken, Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi’nin Türkmen ailelerine sahip çıkılmasını beklediklerini belirttiler.
Bir insanın yaşamasının mümkün olmadığı zor şartlarda yaşayan Türkmen ailelerine devletin yardım elinin uzatılmasının gerekliliğini dile getiren Kırşehirli yardımseverler, Taha ve ailesine giyecek, yiyecek ve eşya yardımında bulundu.
Kırşehir’de Türkmen Taha ve ailesinin yanı sıra daha kötü durumda olan ve ailesi olmayan çocukların bulunduğu, 35 kişinin aynı evde, 10 kişinin tek odada yatmak zorunda kaldığı ve çocukların soğuk hava nedeniyle hastalıklarla boğuştuğu belirtilirken, ilimiz Kırşehir’e gelerek yeni bir hayat kurma ümidi ile Türkiye Cumhuriyeti Devleti’ne sığınan Türkmen ailelere Kırşehir Valiliği ve Kırşehir Belediyesi’nin el uzatarak, yardımcı olması bekleniyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .