“Türkiye kendi güvenliği ve bekası için buna izin veremez”

“Türkiye kendi güvenliği ve bekası için buna izin veremez”

20.09.2017

Vatan Partisi Kırşehir İl Başkanı Dursun Karadağ, Barzani’nin referandum kararını değerlendirdi

Vatan Partisi Kırşehir İl Başkanı Dursun Karadağ, Irak Kürt Bölgesel Yönetimi tarafından 25 Eylül 2017’de yapılacak olan Bağımsızlık Referandumu ile ilgili bir basın açıklaması yaptı ve Barzani’nin bölge Kürtlerini ateşe sürdüğünü söyledi.
ABD ve İsrail’in yönlendirmesiyle 25 Eylül 2017 günü Irak Kürt Bölgesel yönetimi lideri Barzani tarafından bağımsızlık referandumu yapılacağının ilan edildiğini ve oylamaya birkaç gün kaldığına dikkati çeken Vatan Partisi Kırşehir İl Başkanı Dursun Karadağ, ABD- İsrail ikilisinin bu kışkırtmasının bölge ülkelerine savaş ilanı olduğunu bildirdi.
Asıl hedefin Türkiye’nin parçalanması olduğuna dikkati çeken Karadağ, yaptığı basın açıklamasında şunları söyledi:
ABD TETİKÇİSİ İKİNCİ BİR İSRAİL’E BÖLGEMİZDE İZİN VERİLEMEZ
ABD ve İsrail’in yönlendirmesiyle 25 Eylül 2017 günü Irak Kürt Bölgesel yönetimi lideri Barzani tarafından bağımsızlık referandumu yapılacağı ilan edilmiş ve oylamaya birkaç gün kalmıştır. ABD-İsrail ikilisinin bu kışkırtması bölge ülkelerine savaş ilanıdır. Asıl hedef ise Türkiye’nin parçalanmasıdır. Bunu görüyor ve anlıyoruz. Türkiye kendi güvenliği ve bekası için bu duruma izin veremez ve vermeyecektir. Büyük Türk Milleti durumun farkındadır.
AKDENİZ’E KORİDOR AÇMA NİYETİ
“Barzanilerin referandum açıklamasının akabinde Suriye’deki bölücüler PKK/PYD de sözde kantonlarda referandum yapacaklarını açıklamışlardır. Böylece kurulacak kukla devletçik Akdeniz’e bir koridorla bağlanacaktır. Suriye’ye saldırılar bu nedenle başlatılmış ve devam etmektedir. Plan, planı yapan, hedefler bellidir. Ancak bu onların planıdır. Bölge ülkeleri başta Türkiye bu oyunu kesinlikle bozacaktır.
BÖLGE KÜRTLERİ ATEŞE SÜRÜLMEKTEDİR
“Kürtler ABD/İSRAİL çıkarları için kullanılmakta, ateşe sürülmektedir. Sözde referandumla bölge Kürtleri için bir devlet değil, ABD için yeni bir tetikçi devlet, ikinci bir İsrail yaratılmak istenmektedir. İsrail yetkilileri zaten niyetlerini açık etmişler, Bir Kürt devletinin İsrail’in çıkarlarına uygun olduğunu sevinçler ifade etmişlerdir. İsrail’in sevinci durumu anlamak için herkes için uyarıcı olmalıdır. İsrail’in Filistinlilere yaptıklarını hatırlayınca kurulacak bir kukla İkinci İsrail’in neler yapacağını anlamak zor değil.
AKP HÜKÜMETİ GEREĞİNİ YAPMAKTA CESUR OLMALIDIR
“AKP Hükümeti bugüne kadarki etkisiz tutumuyla Barzanilere cesaret vermiştir. Bu tutum hızla değiştirilmeli ve gerekli adımlar derhal atılmalıdır! Öncelikle Ankara’daki Erbil temsilciği kapatılmalı ve referandumu tümüyle iptal etmezlerse devamla:
-Şu an Barzanilerin nefese borusu durumunda olan Habur Sınır Kapısı derhal kapatılmalıdır.
-Barzani yönetiminin Türkiye üzerinden petrol sevkiyatı derhal durdurulmalıdır.
-Türkiye Büyük Millet Meclisi derhal toplanmalı ve referandum sonuçlarını tanımayacağını, uluslar arası hukuktan doğan haklarını kullanarak gerekli yaptırımları uygulayacağını bütün dünyaya ilan etmelidir.
-Türkiyemizin milli çıkarlarıyla hiçbir ilgisi olmayan, aksine ABD, İsrail, Barzani ve PKK’ya hizmet eden Adana ilimizdeki İncirlik Üssü derhal ABD’ye kapatılmalı ve Türk Silahlı Kuvvetleri’nin kontrolüne bırakılmalıdır.
-Bütün bu işleri yapmak ve kolayca ve kesin olarak başarabilmek için derhal İran, Irak ve Suriye ile işbirliği yapmalı, Suriye ile yaşanan tatsızlıklara bir son verilmelidir.
VATAN PARTİSİ SORUMLULUK ALMAYA HAZIR
“Vatan Partisi olarak ABD’nin 1991 Irak saldırısı hazırlıkları sırasında ilgili kurumları uyardık ve ABD planlarını açıkladık. İlgili kurumlara öneriler sunduk. Özellikle ABD tarafından el altından yayınlanan bölünmüş Türkiye haritalarını “ABD BU HARİTAYA GÖMÜLECEK” başlıklı bildiriler yaparak milletimizi bilgilendirdik. Ne yapılması gerektiğini kararlı bir şekilde ifade ettik. Şimdi de aynı kararlılıkla ABD İsrail planlarının milletimizin gücüyle ve bölge ülkeleri ile birleşerek bozacağımızı ifade ediyoruz ve önerilerimizi sunuyoruz. Vatan Partisi görev ve sorumluluk almaya hazırdır.
“Büyük Türk Milleti’ne ve Kırşehir’li hemşerilerimize milletimizin en önemli tarihsel miraslarından biri olan Ahilik Haftası’nı kutladığımız bu günlerde saygıyla duyururuz.”
(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .