“Türkiye Cumhuriyeti Devleti kıyamete kadar yaşayacaktır”

“Türkiye Cumhuriyeti Devleti kıyamete kadar yaşayacaktır”

13.07.2017

Vali Necati Şentürk’ten 15 Temmuz mesajı
“Türkiye Cumhuriyeti Devleti kıyamete kadar yaşayacaktır”

KIRŞEHİR Valisi Necati Şentürk, 15 Temmuz’un yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınlayarak, “Türkiye Cumhuriyeti Devleti kıyamete kadar yaşayacaktır” vurgusu yaptı.
Şehit kanlarıyla sulanan kutsal vatan topraklarının asla bölünmeyeceğini dile getiren Vali Necati Şentürk, şunları kaydetti:
“Türkiye, tarihinin en alçak hıyanetlerinden birisini takvimler 15 Temmuz 2016’yı gösterdiğinde yaşamıştır. Bu günün gecesinde, Türk Silahlı Kuvvetleri içerisinde yuvalanan Fethullahçı Terör Örgütüne mensup bir grup üniformalı hain, uzun süreden beri hazırlandıkları darbe planını uygulamaya koymuş ancak bu darbe girişimi halkımızın demokrasiye sahip çıkması ile sonuçsuz kalmıştır.
“Devletimizin güçlenip kalkınmasından rahatsız olan karanlık güçlerin piyonu olan FETÖ mensupları, halkımızın alın teriyle alınan, vatanımızın korunması ve halkımızın güvenliği için kullanılması gereken savaş uçakları, tanklar ve helikopterleri devletimizin asli kurumlarına ve milletimize karşı kullanmışlardır. Kendilerini “Yurtta Sulh Konseyi” olarak tanımlayan darbeci hainler, halkın iradesini temsil eden TBMM’ye, kritik konumdaki kamu kurumlarına bomba yağdırmış, köprüleri, havalimanlarını işgal etmeye, basınımızı susturmaya, halkımızı ise korkutmaya çalışmışlardır.
“Geçmişte yaşadığımız darbelerin yıkıcı etkilerini hala üzerinden atamayan ve her darbe girişiminin ülkemizi ne kadar geriye götürdüğünün bilincinde olan Türk milleti, Cumhurbaşkanımız Sayın Recep Tayyip Erdoğan’ın çağrısıyla meydanlara inerek, darbe yapmaya kalkan hainlere engel olmuş, onlara gereken cevabı vermiştir. Vatanın ve milletinin istikbali için sokağa çıkan halkımız kendilerine doğrultulan silahlara ve üzerlerine sürülen tanklara gereken cevabı vermiş, o gece halkımız yeni bir kurtuluş destanı yazmıştır.
“Milletimizin dik duruşu ve kahraman kolluk güçlerimiz sayesinde bir gecede bastırılan bu darbe teşebbüsünün sonucunda çoğunluğu sivil vatandaşımız olmak üzere 250 asker ve polisimiz şehit olmuş ve 2 bin 712 vatandaşımız ise yaralanmıştır.
“Darbe sırasında basın kuruluşlarımız ve siyasi parti temsilcilerimiz büyük bir vatanseverlik ve basiret örneği ortaya koyarak tercihini darbecilerden yana değil demokrasiden ve milletimizden yana kullanmışlardır. Hangi fikre sahip olursa olsun yediden yetmişe tek yürek olan Türk Milleti yeni bir darbe teşebbüsünü önlemek, demokrasisine sahip çıktığını göstermek amacıyla günlerce meydanlarda demokrasi nöbeti tutmuş, ülkemizin artık darbelere geçit vermeyeceğini tüm dünyaya göstermiş, halkın tercihini görmezden gelenlere unutamayacakları bir ders vermiştir.
Devletimiz, bu hain darbe girişiminin verdiği zararları kısa süre içerisinde telafi ederken aynı zamanda da bu darbeyi organize eden, maddi destek sağlayan ve kamu kurumlarına sızan FETÖ mensuplarını yakalayarak adalete teslim etmektedir.
“Eğer 15 Temmuz gecesi halkımız meydanlara çıkmasa ve bu hain darbe girişimi gerçekleşse idi ülkemizin kuruluşundan beri kazandığı demokrasi birikimi kaybolacak ve devletimiz büyük bir tehlike ile karşı karşıya kalacaktı.
“Devletimiz, 15 Temmuz’u unutmamak ve yeni nesillere unutturmamak için bu günü 15 Temmuz Şehitlerini Anma, Demokrasi ve Milli Birlik Günü ilan etmiştir. Bizler bu günün birinci yıldönümünde ülkesi için hayatını kaybeden demokrasi şehitlerimizi anmak ve milli birlik ruhunu tekrar yaşatmak için yine meydanlarda olacağız.
“İnanıyorum ki, bu birliktelik devam ettiği sürece, binlerce şehidimizin kanları ile sulayarak bizlere emanet ettiği kutsal vatan toprakları asla bölünmeyecektir. Yine Mustafa Kemal Atatürk önderliğinde tüm imkânsızlıklara rağmen milletçe verilen büyük bir mücadele sonunda kurulan Türkiye Cumhuriyeti Devleti kıyamete kadar yaşayacaktır.
“Bu duygularla, birlik ve beraberliğimizin sonsuza kadar daim olması ve ülkemizin bu tür ihanetlerle bir daha karşılaşmaması dileğiyle 15 Temmuz gecesi canlarını ortaya koyan tüm şehitlerimizi rahmetle, gazilerimizi minnetle anıyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .