Türkçülük Bayramı kutlamaları Pazar günü

Türkçülük Bayramı kutlamaları Pazar günü

30.04.2015

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kaman İlçe Başkanı Kenan Elvan, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı ve Anneler Günü dolayısıyla düzenledikleri programa tüm Kaman halkının davetli olduğunu açıkladı. MHP Kaman İlçe Başkanlığı, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı ve Anneler Günü dolayısıyla ortak bir kutlama programı hazırladı. 3 Mayıs Pazar günü Belediye önü Cumhuriyet Meydanı’nda Saat 14.00’de başlayacak olan ve […]

turkculuk-bayrami copy

Milliyetçi Hareket Partisi (MHP) Kaman İlçe Başkanı Kenan Elvan, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı ve Anneler Günü dolayısıyla düzenledikleri programa tüm Kaman halkının davetli olduğunu açıkladı.

MHP Kaman İlçe Başkanlığı, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı ve Anneler Günü dolayısıyla ortak bir kutlama programı hazırladı.
3 Mayıs Pazar günü Belediye önü Cumhuriyet Meydanı’nda Saat 14.00’de başlayacak olan ve saat 20.00’ye kadar sürecek etkinliklerde çocuklar için palyaço gösterileri, davul-zurna gösterileri yapılacak. 3 ayrı sanatçı tarafından ücretsiz halk konserleri verileceğini belirten İlçe Başkanı Kenan Elvan şu bilgileri verdi:
“Türkçülük Bayramı, Türkçülük-Turancılık davasının gerekçelerinden biri olarak gösterilen Hüseyin Nihal Atsız – Sabahattin Ali davasının 3 Mayıs 1944 tarihli duruşmasından sonra yaşanan ‘Ankara Nümayişi’ni anmak amacıyla, ilk defa 3 Mayıs 1945 tarihinde Tophane Askerî hapishanesinde yatan Türkçülük-Turancılığın fikir babaları Nihal Atsız, Zeki Velidi Togan, Nejdet Sançar ve Reha Oğuz Türkkan başta olmak üzere 10 düşünür mahkûmumuz tarafından kutlanmıştır. Bu vesile ile Türkçülük Bayramınızı tebrik eder, etkinliğimize tüm Kamanlı hemşerilerimizi bekleriz” dedi.
MHP’nin milletvekili adaylarına destek için çalışmalar yürüttüklerini belirten MHP Kaman İlçe Başkanı Kenan Elvan, 3 Mayıs Türkçülük Bayramı ve bir hafta sonra gerçekleşecek olan Anneler Günü nedeniyle ortak bir anma programı hazırladıklarını söyledi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .