Türk Polisi, 170. yılını kutlayacak

Türk Polisi, 170. yılını kutlayacak

04.04.2015

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yıldönümü kutlama programı belli oldu…

Polis copy

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

10 Nisan Cuma gününe kadar etkinliklerle kutlanacak olan Türk Polis Teşkilatı’nın 170. yıldönümü kutlama programı belli oldu.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğü ile Kırşehir Polis Mesleki Eğitim Merkezi’nce ortaklaşa düzenlenecek kutlamalar, 7 Nisan Salı günü saat 14.00’te Ahi Çarşısı yanı Kadın Emek Pazarı’nda Polis Sergisi’nin açılışıyla başlayacak.
Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yıldönümü dolayısıyla Kırşehir’de gerçekleştirilecek etkinliklerde 8 Nisan Çarşamba günü saat 09.00’da Demirli köyünde Baranlı Dağları’nda Polis-Halk Yürüyüşü yapılacak. Saat 14.00’te ise Polis Ormanı’na fidan dikilecek.
9 Nisan Perşembe günü saat 12.30’da Hoca Ahmet Yesevi Camii’nde öğle namazında şehit polisler için mevlit okutulacak.
Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yıldönümü 10 Nisan Cuma günü yapılacak yoğun etkinliklerle kutlanacak.
Eski Valilik önünde Atatürk Anıtı’na saat 10.00’da İl Emniyet Müdürlüğü ile Polis Mesleki Eğitim Merkezi ve Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çelenklerinin konulmasının ardından saygı duruşu ve İstiklal Marşı okunacak.
Tören ve resmigeçit Valilik önünde saat 10.30’da başlayacak. Mehteran Takımı’nın gösterisinin ardından Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül ve tensip buyurdukları takdirde Vali Necati Şentürk konuşma yapacak.
Kırşehir EMniyet Müdürü Sıtkı Akgül ile Polis Mesleki Eğitim Merkezi Müdürü Kasım Varol’un tüm Kırşehir halkının davetli olduğunu bildirdiği Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yıldönümü kutlamaları, resmigeçit töreni ile son bulacak.
Türk Polis Teşkilatı’nın 166. kuruluş yıldönümü dolayısıyla Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, makamında kutlamaları kabul edecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .