Türk Polis Teşkilatı 170. yılını kutladı

Türk Polis Teşkilatı 170. yılını kutladı

11.04.2015

Vali Necati Şentürk: “Türk Polis Teşkilatı’nın 170 yıldır, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle devletimize hizmet etmektedir”
Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül: “Türk Polis Teşkilatı, vatanın bölünmez bütünlüğü ve refahı için hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir”

KIRŞEHİR’DE Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yıldönümü çeşitli etkinliklerle kutlandı.

b (1) copy

Türk Polis Teşkilatı’nın kuruluşunun 170. yılı ülkemiz genelinde olduğu gibi ilimizde de düzenlenen çeşitli etkinliklerle kutlandı.
Türk Polis Teşkilatı’nın 170. yıldönümü dün yapılan yoğun etkinliklerle kutlandı. Eski Valilik önünde Atatürk Anıtı’na saat 10.00’da İl Emniyet Müdürlüğü ile Polis Mesleki Eğitim Merkezi ve Şehit Aileleri Sosyal Yardımlaşma ve Dayanışma Derneği çelenklerinin konuldu.
Polis Günü nedeniyle Valilik önünde düzenlenen programa Vali Necati Şentürk, Garnizon Komutanı Jandarma Albay Murat Bulut, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci, Cumhuriyet Başsavcısı Vekili Gülistan Tuncer, Ahi Evran Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Kudret Saylam, İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül, Polis Meslek Eğitim Merkezi Müdürü Kasım Varol, daire müdürleri, siyasi parti ve sivil toplum kuruluşu temsilcileri, emniyet mensupları ve vatandaşlar katıldı.
Saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunması ile başlayan törende konuşan Vali Necati Şentürk, Türk Polis Teşkilatı’nın 170 yıldır, gece gündüz demeden büyük bir özveriyle devletimize hizmet ettiğini söyledi.
Konuşmasına İstanbul’da görevi başında hain bir şekilde şehit edilen Mehmet Selim Kiraz’ı anarak devam eden Valimiz Sayın Necati Şentürk, “Türkiye Cumhuriyeti hiçbir terör olayına karşı pabuç bırakmayacak kadar büyük ve güçlü bir devlettir. Türk Milleti’nin yüreği büyük bir vatan ve bayrak sevgisiyle doludur. Devletimizin bölünmez bütünlüğü uğruna çalışan değerli emniyet mensuplarımız kamu düzenini ve güvenliğini sağlamak, vatandaşlarımızın can ve mal güvenliğini korumak amacıyla gerektiğinde canını feda ederek görev yapmaktadır. Türk Polis Teşkilatı, günümüzde bilgisi, disiplini ve üst seviyedeki donanımı ile emniyet teşkilatları arasında saygın bir konumda yer almaktadır” dedi.
İl Emniyet Müdürü Sıtkı Akgül de, Türk Polis Teşkilatı’nın 1845’ten bu yana çağın şartlarına uygun olarak sürekli ve hızlı bir şekilde kendini yenileyerek geliştiğini, teknik imkânlarıyla dünyanın en güçlü polis teşkilatlarından biri haline geldiğini söyleyerek, “Türk Polis Teşkilatı, vatanın bölünmez bütünlüğü ve refahı için hizmetlerini sürdürmeye devam edecektir. Huzur ve asayişi temin ederek bize verilen görevleri layıkıyla yerine getireceğimize olan inancımız tamdır” şeklinde konuştu.

b (8) copy
Program, halk oyunları gösterisinin ardından gerçekleştirilen resmigeçit töreni ile son buldu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .