“Türk Ocakları siyaset üssü bir kurumdur”

“Türk Ocakları siyaset üssü bir kurumdur”

20.02.2019

Kırşehir Başkanı Süleyman Doğan: “Türk Ocakları siyaset üssü bir kurumdur” Türk Ocakları Kırşehir Şubesi Başkanı Süleyman Doğan, Türk milliyetçiliği fikriyakına hizmet verdiklerini, siyaset üssü bir kurum olduklarını açıkladı. Türklüğünü, milli birlik ve beraberliğini koruyan bütün siyasi kurumlara ve adaylara açık olduklarını, hiçbir siyasi kurumun yanında yer almadan sadece fikir ve düşüncelerini aktaracaklarını ifade eden Başkan […]

Kırşehir Başkanı Süleyman Doğan: “Türk Ocakları siyaset üssü bir kurumdur”

Türk Ocakları Kırşehir Şubesi Başkanı Süleyman Doğan, Türk milliyetçiliği fikriyakına hizmet verdiklerini, siyaset üssü bir kurum olduklarını açıkladı.
Türklüğünü, milli birlik ve beraberliğini koruyan bütün siyasi kurumlara ve adaylara açık olduklarını, hiçbir siyasi kurumun yanında yer almadan sadece fikir ve düşüncelerini aktaracaklarını ifade eden Başkan Süleyman Doğan, konuyla ilgili olarak yaptığı yazılı açıklamada şunları söyledi:
“1912 yılında milli şuur sahibi aydınlarımızın, bir milli mefkûre merkezi olarak vücuda getirdikleri Türk Ocakları, kuruluşundaki amaç ve ilkelerini korumaya daima özen göstermiş, milli kültürümüzün gelişip kökleşmesine, milli şuurun uyanmasına ve nesiller arasında intikal etmesine zemin hazırlayan etkili çalışmaların mekânı olmuştur.
“Geçen yüzyılın başlarında devletimizin karşı karşıya bulunduğu çetin problemler, kültürel, ekonomik ve siyasi şartlar, Türk Milliyetçiliği mihverinde bir teşkilatlanmayı zaruri kılmıştı. Bu sebeple Türk Ocaklarına, kuruluşundan itibaren toplumun her kesiminden, özellikle ülkenin geleceği hakkında kaygılar taşıyan aydınlarımızdan geniş bir destek sağlanmıştır.
“Türk Ocaklılar Cumhuriyetimizin kuruluş iradesini ve temel esaslarını hazırlamış olmanın onurunu her zaman övünçle taşıyacaklardır.
“Amacımız, ilkelerimiz ve ülkümüz bellidir. Bu umdeleri topluma etkin bir şekilde sunmak ve yaygın hale getirmek Türk Ocakları ve Türk Milliyetçileri olarak varlık sebebimizdir. Türk Ocakları Kırşehir Şubesi de özverili bir şekilde Türk Milliyetçiliği fikriyatına hizmetini sürdürmektedir.
“Türk Ocakları siyaset üssü bir kurumdur. Türklüğünü ve milli birlik ve beraberliğini koruyan bütün siyasi kurumlara ve adaylarına ocağımız açık olup hiçbir siyasi kurumun yanında yer almaz sadece fikir ve düşüncelerini aktarır.
“Milletimiz var oldukça yani ebed müddet bu Ocak tütecek ve bu hizmetler yürüyecektir. Ne mutlu “TÜRKÜM” diyene.” (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .