Türk Ocağı’ndan kurban kampanyası

Türk Ocağı’ndan kurban kampanyası

17.08.2017

Kırşehirlilerin kurban kampanyasına katkı sağlaması bekleniyor…

TÜRK Ocakları Genel Merkezi tarafından her yıl yapılan vekaletle kurban kesim kampanyası bu yıl da düzenlenecek.
Kurban Bayramı’na sayılı günler kaldı. Kırşehir’de birçok vatandaş kurban kesecekken bazıları ise vekâletle kurban kestirecek.
Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, Kırşehirli hemşehrilerini kurban kampanyasına katkıda bulunmaya davet etti.
Her sene olduğu gibi bu sene de Türk Ocakları Genel Merkezi’nin vekâletle kurban kesme kampanyasını devam ettirdiğini bildiren Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından vekâletle kesilen kurbanların Irak ve Suriye Türkmenlerine ulaştırılacağını söyledi.
Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, “Türk Ocakları Genel Merkezi ve şubelerinin geçtiğimiz yıl yaptığı kurban kampanyasında toplamda 550 kurban, sahipleri tarafından vekâlet yoluyla tarafımıza verilmiş ve kesilerek ihtiyaç sahibi Türkmenlere ulaştırılmıştır. Geçtiğimiz yıl özellikle ağır kuşatma altındaki Halep ve çevresi başta olmak üzere Türkmen Dağı, Kerkük, Yayladağı, Gaziantep, Osmaniye ve Ankara’da bulunan mağdur ve mazlum Türkmen kardeşlerimize kurbanlarınız ulaştırılmıştır. Kurban kesimlerinin fotoğrafları ve videoları hem internet sitemizde hem Türk Yurdu dergisinde hem de sosyal medya hesaplarımızda yayınlanmış olup kurban sahipleri kısa mesaj yoluyla bilgilendirilmiştir” dedi.
2017 YILI KURBAN BEDELİ 800 TL
Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, “Bu yıl yurt içinde, Hatay, Osmaniye ve Ankara’da, yurt dışında ise Irak’ta Kerkük-Türkmeneli, Suriye’de Fırat Kalkanı Bölgesi, Çobanbey ve Türkmen Dağı, Afganistan’da Türk bölgesi Faryab’da kurban kesimlerimiz gerçekleştirilecek ve ihtiyaç sahibi Türkmen kardeşlerimize dağıtılacaktır. 2017 yılı için kurban bedeli olarak; 800 Türk Lirası, 200 Avro, 230 Amerikan Doları bedelleri belirlenmiştir. Kurban bedelleri havale ve EFT yoluyla yatırabileceği gibi ayrıca bu yıldan itibaren Kredi Kartı ve Banka Kartı ile de internet sitemiz üzerinden de tarafımıza ulaştırılabilecektir. Kurban bedellerini gönderenler Türk Ocakları Genel Muhasibi Aziz Kamil Yılmaz’a vekâlet vermiş olacaklardır. Ayrıca telefonla vekâlet verme gereği bulunmamaktadır. İletişim bilgisi ulaştıran kurban sahiplerine kesimin ardından kısa mesaj ile bilgi verilecektir. Ayrıca internet sitemiz, sosyal medya hesaplarımız ve Türk Yurdu dergimizde fotoğraf, video ve kurban sahiplerinin isimleri yayınlanacaktır. İsimlerinin ilan edilmesini istemeyenlerin bunu açıklama bölümünde belirtmeleri gerekmektedir. Kurbanlarınızın kesim ve dağıtım süreçlerinin tamamı Türk Ocakları Genel Merkez yöneticileri ve görevlendirdikleri kişiler ile Türk Ocakları şube yöneticilerinin bizzat katılımı ve kontrolüyle gerçekleşecektir” ifadesini kullandı.

Türk Ocakları Genel Merkezi’nin T.C. Ankara Valiliği ve ilgili kurumların izniyle gerçekleştirdiği kurban kampanyasında hesap numaralarını kullanarak kurban bedellerini yatıracak olanların, açıklama bölümüne kurban sahibi ya da sahiplerinin isimlerini, kurban sahibiyle iletişim sağlanabilecek cep telefonu bilgisini yazmaları gerekiyor.
Yatırılan kurban bedelleri Türk Ocakları Genel Merkezi tarafından hasıl olan ihtiyaçlara göre belirtilen bölgelere ulaştırılacak. Ancak belirtilen yerlerden özellikle birinde kurbanının kesilmesini isteyenlerin, açıklama kısmında şehri belirtmeleri gerekecek.
Kurban bağışı için bankalarda yapılan işlemlerden herhangi bir masraf alınmayacak.
Türk Ocakları Derneği Genel Merkezi kurban hesaplarından “Türk Lirası Ziraat Bankası Balgat Şubesi şube kodu 1395, hesap no 34277504, ek no 5014, IBAN: TR92 0001 0013 9534 2775 0450 14, Amerikan Doları şube kodu 1395, hesap no 34277504, ek no 5015, IBAN:TR65 0001 0013 9534 2775 0450 15, SWİFT KODU: TCZBTRZA, Avro şube kodu 1395, hesap no 34277504, ek no 5016, IBAN:TR38 0001 0013 9534 2775 0450 16, SWİFT KODU: TCZBTRZA” hesaplarına bedeller gerekli açıklamalar yapılarak yatırılacak.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .