Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan: “Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız vardır”

Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan: “Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız vardır”

27.10.2017

KIRŞEHİR Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı. Cumhuriyetin ilanının 94’üncü yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız olduğunu vurgulayan Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, Yönetim Kurulu adına yayınladığı mesajda, şunları kaydetti: “Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün […]

KIRŞEHİR Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nı yayınladığı mesajla kutladı.
Cumhuriyetin ilanının 94’üncü yıldönümü nedeniyle yayınladığı mesajda, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız olduğunu vurgulayan Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, Yönetim Kurulu adına yayınladığı mesajda, şunları kaydetti:
“Bugün ülkemizin, Türkiye Cumhuriyeti’nin kuruluşunun 94’üncü yıldönümünü büyük bir gururla kutlamaktayız. Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün liderliğinde milletimizin azmiyle yürütülen Milli Mücadele’nin ardından Türkiye Cumhuriyeti’nin kurulması, dünya tarihinin önemli başarılarındandır.
“Bugün, bağımsız, özgür bir devlet olarak yeniden ayağa kalktığımız, demokratik, sosyal, laik ve bir hukuk devleti şekliyle Cumhuriyeti kurduğumuz gündür, Mustafa Kemal Atatürk’ün ifadesi ile ‘En Büyük Bayram’ günüdür. Ancak son günlerde yaşananlar göstermektedir ki, birliğe, beraberliğe her zamankinden daha çok ihtiyacımız vardır. Sahip olduğumuz vatan sevgisi, dün olduğu gibi bugün de devam etmektedir. Yurdumuzu düşmanlardan kurtarmak için hiç düşünmeden canlarını feda edenlere, Cumhuriyetimizi kuranlara karşı sorumluluklarımız vardır.
“Bizler Yörük Ali Efe’nin, Çete Ayşe’nin ve daha nice kahraman efelerin torunlarıyız. Ulu Önder Atatürk’e inanan, ilkelerine sahip çıkma kararlılığını gösteren, Cumhuriyetimizin çevresinde kenetlenen bir milletiz.
“Bu duygu ve düşüncelerle, Kırşehir Türk Ocakları Şubesi olarak Cumhuriyetin 94. yıldönümünde, Cumhuriyetimizin kurucusu Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, kahraman şehitlerimizi ve gazilerimizi saygı ve minnetle anıyor, Cumhuriyet Bayramı’nı kutluyorum. Ne mutlu Türk’üm diyene.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .