Türk Ocağı, 97’nci yılı kutladı

Türk Ocağı, 97’nci yılı kutladı

12.03.2018

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Mesajında, 100 yıl önce uygulanan senaryonun bugün de sahnelendiğine dikkat çeken Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, yönetim kurulu adına yayınladığı mesajda şunları kaydetti: “Bağımsızlığa olan tutkumuzun vatan şairimiz Mehmet Akif tarafından benzersiz bir esere dönüştüğü İstiklal Marşımızın kabulünün 97. […]

Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, İstiklal Marşı’nın kabulünün 97’nci yıldönümü dolayısıyla bir mesaj yayınladı.
Mesajında, 100 yıl önce uygulanan senaryonun bugün de sahnelendiğine dikkat çeken Kırşehir Türk Ocağı Reisi Süleyman Doğan, yönetim kurulu adına yayınladığı mesajda şunları kaydetti:
“Bağımsızlığa olan tutkumuzun vatan şairimiz Mehmet Akif tarafından benzersiz bir esere dönüştüğü İstiklal Marşımızın kabulünün 97. yıldönümüne kavuşmuş bulunmaktayız.
Vatanımızın dört bir taraftan kuşatıldığı, vahşi sırtlanların topraklarımızı parçalamak için sabırsızlandığı bir ortamda bir avuç vatan evladı asırlardır üstünde yaşadığı ve atalarının kanlarıyla sulanmış bu toprakları müdafaa için tüm benliğiyle savaşmaktaydı.
“İşte böyle bir ortamda tek derdi dini ve milleti olan yüce şahsiyet, ilim ve fikir adamı Mehmet Akif Ersoy içinden taşan ve durdurulması imkânsız duygularını dile getirdiği İstiklal Marşımızı kaleme almıştır.
“Tarihinde esaret olmayan, esir olarak yaşayacağına ölmeyi tercih eden bir ulusun ferdi olarak Mehmet Akif’in bu kadar içten ve duygu yüklü bir marşı yazması tesadüf olmazdı. Tabii ki bu kadar yoğun duyguların bu şekilde dile getirilmesi kolay değildir. Ancak Mehmet Akif gibi bir şahsiyetin böyle bir şiiri yazması şaşılacak bir durum değildir. Çünkü o tüm benliğini ve varlığını milletine ve devletine adamış, milletinin özgür yaşamasından başka hiçbir derdi olmayan bir vatanperverdir.
“Bildiğiniz üzere günümüzde Mehmetçiklerimiz güney sınırlarımızda önemli bir mücadele vermektedir. Bir asır önceki senaryo yeniden uygulanmak istenmektedir. Gözünü bizlerin kutsal topraklarına dikmiş olan bir avuç kendini bilmez sırtlan sürüsü yine hayaller peşinde koşmaktadır. Ama emin olsunlar ki 100 yıl önce 15-16 yaşındaki kahramanların yazdığı destanın bugün de yazılmasını engellemeye kimsenin gücü yetmez, yetmeyecektir.
“Bu duygularla Kırşehir Türk Ocağı Şubesi olarak İstiklal Marşımızın şairi Mehmet Akif Ersoy’u en kalbi hislerimle tekrar anıyor, onun şahsında bu vatan için toprağa düşen tüm şehitlerimize yüce Allah’tan rahmet diliyorum. Allah’ım bu millete bir daha İstiklal Marşı yazdırmasın, ne mutlu Türk’üm diyene.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .