TURİZMCİLER KIRŞEHİR’DE

TURİZMCİLER KIRŞEHİR’DE

18.04.2015

Kırşehir’in turizmi genç turizmcilere emanet…
Turizm Haftası dolayısıyla geleceğin CEO’su ya da seyahat acentesi işletmecisi olacak Turizm Bölümü öğrencilerine Kırşehir tanıtıldı…

TURİZM Haftası dolayısıyla Kırşehir’i tanıtıcı faaliyetler düzenleniyor.

Bu yıl 39’uncusu gerçekleştirilen Turizm Haftası kutlamaları kapsamında ilimiz Kırşehir’de farklı birçok etkinlik gerçekleştiriliyor.
Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi Filiz Yüksel ve beraberindeki öğrenciler, Kırşehir’in tarihi ve turistik yerlerini gezdi.
Turizm Haftası dolayısıyla geleceğin CEO’su ya da seyahat acentesi işletmecisi olacak Turizm Bölümü öğrencilerine Kırşehir tanıtıldı.
Japon Seyahat Acenteleri’ne turist çekme noktasında tanıtılan ilimiz Kırşehir, Ahi Evran Üniversitesi, Hacıbektaş Üniversitesi ve Erciyes Üniversitesi’nin Turizm Bölümü öğrencilerine de tanıtıldı.
Turizm Haftası etkinlikleri çerçevesinde Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından uygulamaya konulan “Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat” projesi kapsamında Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri, yani genç turizmciler, Kırşehir’i yakından tanıma fırsatı buldu.
Turizm Haftası’nda yapılacak etkinliklerin ilimiz Kırşehir’in turizmine katkı sağlayacağı belirtilirken, düzenlenen gezilerden öğrencilerin etkilendiği gözlemlendi.

Düzenlenen gezi ile ilgili görüşlerini açıklayan Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi Turizm Fakültesi Öğretim Görevlisi Filiz Yüksel, “Geldiğimiz andan itibaren çok sıcak bir ilgiyle karşılandık. Kırşehir’in bilinmeyen, herkes tarafından görülmeyen yerlerini bütün duyularımıza hitap edecek şekilde gezdik. Gördüklerimiz bizi mest etti. Çok teşekkür ediyoruz. Öğrencilerimizden de gönüllü turizm elçileri bu güzellikleri tanıtacak. Tam olarak Kapadokya bölgesi Nevşehir, Ürgüp, Göreme üçgeninden ibaret değil. Buralarında turizme dahil olması lazım. Ne yazık ki oraya kadar geliyor ve 1,8 gibi geceleme sayısıyla turistler oradan hemen dönüyorlar. İnşallah yakın bir gelecekte Aksaray da, Kırşehir de, Niğde de bu geniş bir çerçeve içerisine dahil olur ve çok geniş çaplı bir turizm faaliyeti gerçekleşir. Bu güzel ev sahipliği için Yıldız Hanım ve ekibine çok teşekkür ediyoruz” şeklinde konuştu.

11138668_10206093696409254_5630391717021405622_n copy
Bu yıl gerçekleştirilen Turizm Haftası etkinliklerinin Kırşehir açısından verimli olacağını belirten Kültür ve Turizm İl Müdürü Yıldız Eraslan da, “Turizm Haftası kutlamaları çerçevesinde yeni bir projeyi hayata geçirmiştik. Projemizin adı ‘Geleceğin Turizmcilerine Kırşehir’i Anlat.’ Bu proje ile amaçladığımız iki şey var. Karşılıklı iki tarafı da memnun edecek şeyler. Birincisi turizm bölümü öğrencilerinin ufkunu açabilmek, ikincisi ve en önemlisi onların hafızasında Kırşehir’in yer edinmesini sağlamak. Çünkü bu gençler bugün turizm bölümünde okuyan gençler ve yarın geleceğin seyahat acentesi işletmecisi veya bir otelin CEO’su olacaklar. O yüzden Kırşehir’in tanıtımının ben şimdiden çok önemli olduğunu ve onların hafızasında yer edinmesi gerektiğini düşünüyorum. Zaten projeyi başlatma amacımız da bu. İnşallah her sene çeşitli üniversitelerin turizm bölümü öğrencilerini Kırşehir’e getirip, Kırşehir’imizi her şeyiyle, tarihiyle, doğasıyla, kültürüyle, termaliyle tanıtmayı amaçlıyoruz. Bu proje uzun vadeli bir proje, geri dönüşümü uzun vadede olacak bir proje, ama kesinlikle olumlu dönüş olacağı kanaatindeyiz. İnşallah bu proje Kırşehir’imize hayırlı olsun” dedi.
“GEZİLECEK ÇOK GÜZEL BİR YER”
Kırşehir’in tarihi ve kültürünü bu kadar yakından tanıma fırsatı buldukları için çok memnun olduklarını dile getiren Nevşehir Hacıbektaş Üniversitesi Turizm Fakültesi öğrencileri de, “Hayatımda gördüğüm en güzel iki şehirden birisi Kırşehir. Biri maneviyatı nedeniyle İstanbul, ikicisi de Kırşehir oldu. Kırşehir insanının yakınlığından da çok memnun olduk. Turizmcilere de önereceğim tek il burasıdır. Yıldız Hanım’a teşekkür ediyoruz. Kırşehir kesinlikle gezilecek çok güzel bir yer” ifadelerini kullandılar.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .