TURİZM HAFTASI BAŞLIYOR

TURİZM HAFTASI BAŞLIYOR

14.04.2018

Ülkemizde hızlı gelişen hizmet sektörleri arasında yer alan turizm konusunda toplumda farkındalığı artırmak, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm faaliyetlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla 15-22 Nisan 2015 Turizm Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek. Kırşehir’de, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası dolayısıyla 15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Turizm Haftası kutlamaları […]

Ülkemizde hızlı gelişen hizmet sektörleri arasında yer alan turizm konusunda toplumda farkındalığı artırmak, turizm bilincini oluşturmak, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm faaliyetlerine daha etkin katılımını sağlamak amacıyla 15-22 Nisan 2015 Turizm Haftası kapsamında çeşitli etkinlikler düzenlenecek.
Kırşehir’de, Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü tarafından Turizm Haftası dolayısıyla
15-22 Nisan tarihleri arasında gerçekleştirilecek Turizm Haftası kutlamaları yarın saat 11.00’de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonu’nda başlayacak.
Kırşehir Tanıtım Filmi gösterilecek. Açılış konuşmalarının ardından Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu’ndan “Neşet Ertaş” Türküleri Dinletisi sunulacak. Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterisini Nevşehir Hacıbektaş Veli Üniversitesi Turizm Fakültesi’nden Doç. Dr. Duygu Eren’in “Bölge ve Şehir Pazarlamasında Destinasyon İmajı, Destinasyon Markası ve Destinasyon Kişiliği konulu konferans sunulacak.
Saat 12.00’de de Kültür ve Turizm Müdürlüğü Galeri Salonu’nda “Tarih Kültür Sanat ve Turizm Şehri Kırşehir Fotoğraf Sergisi açılışı gerçekleştirilecek. Saat 12.00’de Ahi TV ekranlarında Öğretim Görevlileri İbrahim Aydın ile Fatih Akyol’un katılacağı Turizm konulu bir program gerçekleştirilecek.
Turizm Haftası çerçevesinde Çarşamba günü saat 10.00’da Ramada Otel’de Otel ve Seyahat Acentaları ile toplantı yapılacak, 11.00’de de İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü Kültür Merkezi Salonu’nda Erzurum Tiyatrosu sanatçılarının sunacağı “Pinokyo” adlı tiyatro oyunu ile saat 19.30’da yine Erzurum Tiyatrosu sanatçılarının “Mösyö De Pourceuagnac” adlı oyan sahnelenecek.
19 Nisan Perşembe günü saat 10.00-18.00 arasında Cacabey Meydanı’nda “Kırşehirimizi Tanıtıyoruz” programı çerçevesinde Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu müzik dinletisi, Kırşehir Belediyesi Mehter takımı gösterisi ve Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürlüğü Halk Oyunları ekibinin gösterileri sunacaklar.
Saat 14.00’te Kırşehir Televizyonu ekranlarında Öğretim Görevlileri İbrahim Aydın ile Fatih Akyol’un katılacağı Turizm konulu bir program gerçekleştirilecek.
Kırşehir’deki Turizm Haftası etkinlikleri 20 Nisan Perşembe günü yapılacak etkinliklerle sona erecek. Son günde saat 10.00’da Ahi Evran Üniversitesi Yerleşkesi’nde “Öğrencilerimiz Kültür Varlıklarını Geziyor” programı gerçekleştirilecek. Saat 14.00’te İl kültür ve Turizm Müdür Yardımcısı Eyüp Temur’un Acık Ceza İnfaz Kurumu’nda “Kırşehir’in Turizm Potansiyeli” konulu konferansı ve Ustalar Müzik ve Oyun Topluluğu müzik dinletisi ile sona erecek. (HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .