Turizm Haftası 15 Nisan’da başlıyor

Turizm Haftası 15 Nisan’da başlıyor

09.04.2015

2015 yılı turizm sezonu önümüzdeki hafta 15 Nisan Çarşamba günü bugün başlayacak ve 22 Nisan’a kadar sürecek Turizm Haftası’nda çeşitli etkinliklerle kutlanacak. Dünyada ve ülkemizde en hızlı gelişen sektörlerden biri olan turizm konusunda toplumun turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve […]

2015 yılı turizm sezonu önümüzdeki hafta 15 Nisan Çarşamba günü bugün başlayacak ve 22 Nisan’a kadar sürecek Turizm Haftası’nda çeşitli etkinliklerle kutlanacak.

Dünyada ve ülkemizde en hızlı gelişen sektörlerden biri olan turizm konusunda toplumun turizm bilincini geliştirmek, iç turizmi canlandırmak ve halkın turizm hareketlerine katılımını sağlamak amacıyla her yıl 15-22 Nisan tarihleri arasında kutlanan ve bu yıl 39’uncusu gerçekleştirilecek olan Turizm Haftası, Kırşehir’de hazırlanan programlar ile her yıl olduğu gibi çeşitli etkinliklerle kutlanacaktır.

Kırşehir’de 15 Nisan Çarşamba günü düzenlenecek kutlama programı Turizm Haftası açılış toplantısı ile başlayacak. İki oturum halinde gerçekleştirilecek olan Turizm Haftası açılış toplantısı saat 10.30’da Makissos Otel-Neşet Ertaş Toplantı Salonu’nda saygı duruşu ve İstiklal Marşı’nın okunmasının ardından protokol konuşmaları ile devam edecek.

Sırasıyla İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Yıldız Eraslan, AHİKA Genel Sekreteri Mehmet Fatih Yıldız, Belediye Başkanı Yaşar Bahçeci ve Vali Necati Şentürk’ün konuşmaları ile birinci oturumu tamamlanacak olan açılış toplantısının ikinci oturumu saat 12.00’de başlayacak.

Vali Necati Şentürk’ün tüm Kırşehir halkını davet ettiği Turizm Haftası açılış toplantısının ikinci oturumunda ise İl Kültür ve Turizm Müdür Vekili Yıldız Eraslan “Kırşehir’in Turizm Potansiyeli”, Japon Anadolu Araştırma Enstitüsü’nden Dr. Kimiyoshi Matsumura “Kaman Kalehöyük”, Gençlik Hizmetleri ve Spor İl Müdürü Şaban Güneş de “Hirfanlı’da Gençlik Turizmi” konusunda birer sunum yapacaklar. Yarımşar saat sürecek sunumların ardından da Turizm Haftası açılış toplantısı görüş ve önerilerle sona erecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .