Turist Rehberliği Bölgesel Sertifika Programı düzenlenecek

Turist Rehberliği Bölgesel Sertifika Programı düzenlenecek

20.03.2015

Programa rehberler, rehberlik bölümü mezunları ve son sınıf öğrencilerinin katılabilecek…

KIRŞEHİR İl Kültür ve Turizm Müdürlüğü, Turist Rehberliği Bölgesel Sertifika Programı düzenleneceğini duyurdu.

Kültür ve Turizm Bakanlığı ile Turist Rehberleri Birliği’nce ortaklaşa Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça, Japonca, Rusça, Farsça, Yunanca, Romence, Sırpça, Slovakça, İsveççe, Çekçe, Hollandaca, Danimarka’ca, Korece ve Çince dillerinde bölgesel sertifika programı açılacağı bildirildi.
Kültür ve Turizm İl Müdürlüğü’nden yapılan açıklamada, rehberler, rehberlik bölümü mezunları ve son sınıf öğrencilerinin katılabileceği programa başvurular ile ilgili bilginin İl Müdürlüğü’nün 213 44 43 nolu telefonundan alınabileceği belirtildi.
Kırşehir Kültür ve Turizm Müdürlüğü’nden Turist Rehberliği Bölgesel Sertifika Programı ile ilgili yapılan açıklamada, “Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği çerçevesinde Bakanlığımız Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü ile Turist Rehberleri Birliği’nce ortaklaşa 21-25 Mart 2015 tarihleri arasında Trabzon’da, 28 Mart-1 Nisan 2015 tarihleri arasında Şanlıurfa’da Almanca, Fransızca, İngilizce, Arapça, Japonca, Rusça, Farsça, Yunanca, Romence, Sırpça, Slovakça, İsveççe, Çekçe, Hollandaca, Danimarka’ca, Korece ve Çince dillerinde bölgesel sertifika programı açılması planlanmaktadır. Bu programa yabancı dil seviye belirleme sınavlarına Turist Rehberliği Meslek Yönetmeliği’nin ‘Dil ekleme sınavı’ başlıklı 18’inci maddesi gereğince ruhsatnamesine yeni bir dil eklemek isteyen rehberler, rehberlik bölümü mezunları ve son sınıf öğrencileri de katılabilecektir. İlgililerin başvuru ve detaylı bilgi için Kültür ve Turizm Bakanlığı Araştırma ve Eğitim Genel Müdürlüğü’ne müracaat etmesi gerekmektedir. Kamuoyuna saygıyla duyurulur” denildi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .