TÜM LİGLER HAZİRAN AYINDA OYNANACAK…

TÜM LİGLER HAZİRAN AYINDA OYNANACAK…

04.04.2020

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), corona virüs salgını nedeniyle Türkiye profesyonel futbol liglerinin en erken haziran ayı başında yeniden başlayabileceğini açıkladı. TFF, liglerin son durumu ve alınabilecek kararlar ile ilgili resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve UEFA ile koordineli bir şekilde sürecin yönetildiği […]

Türkiye Futbol Federasyonu (TFF), corona virüs salgını nedeniyle Türkiye profesyonel futbol liglerinin en erken haziran ayı başında yeniden başlayabileceğini açıkladı.
TFF, liglerin son durumu ve alınabilecek kararlar ile ilgili resmi internet sitesi üzerinden bir açıklama yayımladı. Yapılan açıklamada, Gençlik ve Spor Bakanlığı, Sağlık Bakanlığı Koronavirüs Bilim Kurulu ve UEFA ile koordineli bir şekilde sürecin yönetildiği belirtilirken, önceliğin sezonun tamamlanması olduğu kaydedildi. Ayrıca ilgili sürecin mayıs ayının ilk haftasında yeniden değerlendirileceği dile getirilirken, takımların hazırlık süreçleri de göz önünde bulundurulduğunda liglerin en erken Haziran ayı başında oynanabileceği belirtildi.
Koronavirüs nedeniyle 2. Lig Kırmızı Grup’ta mücadele eden Kırşehir Belediyespor yöneticileri ile Bölgesel Amatör Lig’te mücadele eden Yabanlıspor yöneticileri takımda forma giyen futbolcular ve teknik heyete ikinci bir çağrıya kadar izin vermişti.
Kırşehir Belediyespor Kulübü Başkanı Osman Uçar, Teknik heyetimize ve futbolcularımıza koronavirüs nedeniyle izin verdik. Onlar bulundukları illerde kendi imkanları ile çalışmalarına devam edecek. İnşallah bu sıkıntılı süreci kısa sürede aşar ve lig tamamlanır” dedi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .