TSO’DA ÜYE SEÇİMİ

TSO’DA ÜYE SEÇİMİ

21.08.2017

Organ seçimleri için üye kayıtlarının güncellenmesi istenirken, kayıtların güncellenmesi 25 Ağustos Cuma gününe kadar yapılabilecek…

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nda oda meslek komiteleri, oda meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği delegesi, Yönetim Kurulu ve Disiplin Kurulu üyelikleri seçimleri yapılacağı bildirildi.
Kırşehir TSO’da 2017-2021 dönemi organ seçimlerinin Ekim ve Kasım aylarında yapılacağı bildirilirken, 19.1.2005 tarih ve 25705 sayılı Resmi Gazetede yayınlanan Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Organ Seçimleri Hakkında Yönetmelik gereğince bu seçim döneminde Oda Meslek komiteleri, Oda Meclisi, Türkiye Odalar ve Borsalar birliği delegesi, Yönetim kurulu ve Disiplin Kurulu üyelikleri seçimleri yapılacak.
Üyelerin bilgilerine ilişkin kayıtlarını güncellemeleri istenirken, oda kayıtları dün itibarıyla 25 Ağustos Cuma gününe kadar yapılabilecek.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, organ seçimlerinin sağlıklı bir şekilde yapılması ve bütün üyelerin seçme ve seçilme haklarını kullanarak mağdur olmamaları için oda kayıtlarının üyelerin incelemesine açık tutulacağını belirterek, üyelerden kendi kayıtlarını kontrol ederek, doğrulamalarını istedi.
Kayıtlarda farklılık varsa düzelttirilmesi gerektiği bildirilirken, düzeltme işlemi ticaret sicilini ilgilendiren hususlarda kanun gereği tescil yoluyla düzelttirilecek, oda kayıtları ile ilgili hususlarda ise dilekçe ile müracaat yeterli olacak.
5174 sayılı Türkiye Odalar ve Borsalar Birliği ile Odalar ve Borsalar Birliği Kanunu ve Seçim Yönetmeliği hükümleri gereğince Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’nda son iki takvim yılında aidat borcu bulunan, Vergi kaydı bulunmayan ve odada tescilli adresinden ayrılmış ve bu durumu bildirmeyen üyeler, Yönetim Kurulu tarafından askıya alınırken, bu durumda bulunan üyeler askıdan indirme işlemi yapılmadan seçme ve seçilme hakkını kullanamayacaklar. Askıda bulunan üyelerin, askıdan indirilerek meslek gruplarına ve seçme ve seçilme listelerine kaydedilebilmeleri için askıya alınma sebeplerini ortadan kaldırmaları gerekecek.
Tüzel kişi üyeleri temsilcisi olan gerçek kişilerin şirket sahibi, ortağı, yönetim kurulu üyesi, genel müdürü, murahhas azası, genel müdür yardımcısı, birim müdürü ve şube müdürü seviyesinde şirketi temsile, bağlayıcı işlemler yapmaya yetkili olarak ticaret siciline tescilli bulunmaları gerekecek ve bu halin en az altı ay öncesini kapsaması şart. Son 6 ay içerisinde herhangi bir değişiklik olup olmadığı ve olması halinde Ticaret Siciline tescil işleminin yaptırılması gerekiyor.
Bütün üyelerin odada tescilli adresleri ile bulundukları adreslerin tutarlılığı, vergi sicil numaralarının oda kayıtlarındaki ile tutarlılığı kontrol edilecek.
Herhangi bir inceleme ve düzeltme talebi olmaması halinde oda kayıtlarının doğruluğu üye tarafından kabul edilmiş sayılacak.
Üyelerin kriterlere uygunluğunun kontrol edilmesi ve 21-25 Ağustos tarihlerinde oda kayıtlarını düzelttirmesi gerekiyor.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .