TSO’da Tarıma Dayalı Yatırımlar’la ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı

TSO’da Tarıma Dayalı Yatırımlar’la ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı

21.05.2015

TSO’da Tarıma Dayalı Yatırımlar’la  ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Kapsamında 10. Etap Tarıma Dayalı Yatırım Başvuruları” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı. Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çevresinde Tarıma Dayalı Yatırımlarının Desteklenmesi Tebliği  kapsamında 10. Etap Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvurularının 29 Mayıs […]

tso

TSO’da Tarıma Dayalı Yatırımlar’la  ilgili bilgilendirme toplantısı yapıldı

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası’nda (TSO) “Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çerçevesinde Tarıma Dayalı Yatırımların Desteklenmesi Kapsamında 10. Etap Tarıma Dayalı Yatırım Başvuruları” hakkında bilgilendirme toplantısı yapıldı.

Kırsal Kalkınma Yatırımlarının Desteklenmesi Programı Çevresinde Tarıma Dayalı Yatırımlarının Desteklenmesi Tebliği  kapsamında 10. Etap Tarıma Dayalı Ekonomik Yatırım başvurularının 29 Mayıs tarihinde sona ereceğinin anımsatıldığı toplantıya Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Tarım, Gıda ve Hayvancılık İl Müdürü Kenan Şahin, Çevre ve Şehircilik İl Müdürü Necmettin Şeker, İl Özel İdaresi Genel Sekreter Yardımcısı Mustafa Taş, Tarım İl Müdürlüğü’nden Şube Müdürü Bektaş Gürses, Şehir Planlamacısı Reyhan Güden ve yatırımcılar katıldı.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu yaptığı konuşmada, “Bu program çerçevesinde, kırsal alanda gelir düzeyinin yükseltilmesi, tarımsal üretim ve tarıma dayalı sanayi entegrasyonunun sağlanması için küçük ve orta ölçekli işletmelerin desteklenmesi, tarımsal pazarlama altyapısının geliştirilmesi, gıda güvenliğinin güçlendirilmesi, kırsal alanda alternatif gelir kaynaklarının oluşturulması, yürütülmekte olan kırsal kalkınma çalışmalarının, etkinliklerinin artırılması ve kırsal toplumda belirli bir kapasitenin oluşturulması amaçlanmaktadır.Bu kapsamda Kırşehir’de; bitkisel ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, hayvansal ürünlerin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, su ürünlerinin işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, soğuk hava deposu, çelik silo, hayvansal orjinli gübre işlenmesi, paketlenmesi ve depolanması, alternatif enerji kullanan yeni sera, alternatif enerji üretim tesisleri, tarımsal üretime yönelik modern sabit yatırımlar için başvurular yapılabilinir. İlimizde de 50’ye yakın projeden 40’a yakın projenin onay bulmasını umut ediyoruz”’ dedi.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .