TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ekicioğlu, 23 Nisan’ı kutladı

TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ekicioğlu, 23 Nisan’ı kutladı

22.04.2015

“Çocuklarımızın Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği aydınlık ufuktan asla ayrılmayacağına inancımız tamdır”

23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95. yıldönümünü bugün kutlayacağız.

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu da, Türkiye Cumhuriyeti’nin kurucusu Ulu Önder Mustafa Kemal Atatürk’ün gelecekte imza atacağı büyük başarılar için, geleceğin büyükleri olan çocukları önceden sadece onlara özel bir bayramla ödüllendirdiği, tüm dünya çocuklarına armağan ettiği, dünya çocukları arasında sevgi ve dostluk bağlarının geliştirilmesi ve tüm insanlarının barış içinde yaşayacakları bir dünyanın oluşmasına katkıda bulunmak için her yıl coşkuyla kutladığımız Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nın 95’inci yıldönümü dolayısıyla bir kutlama mesajı yayınladı.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, Türkiye Büyük Millet Meclisi’nin açılışının 95. yıldönümünü kutlamanın sevinç ve gururunu yaşadığını ifade ettiği mesajında, şunları kaydetti:
“Ulusal bağımsızlığımızın, demokrasimizin ve Cumhuriyetimizin öncüsü ve güvencesi olan Türkiye Büyük Millet Meclisimizin açılışının 95. yıldönümünü kutlamanın sevincini ve gururunu yaşıyoruz.
“Mustafa Kemal Atatürk’ün önderliğinde, ülkenin içinde bulunduğu o zor koşullarda, ‘Milletin bağımsızlığını yine milletin azim ve kararlılığı kurtaracaktır’ şiarıyla yürütülen Ulusal Kurtuluş Mücadelesi ve o mücadeleye yön veren Meclisimizin açılması, Anadolu’nun işgalden kurtulması ve Cumhuriyet’in ilan edilmesiyle, ulusal egemenlik yolunda nihai hedefe ulaşılmıştır.
“Bağımsızlık benim karakterimdir’ diyerek, Anadolu bağımsızlık mücadelesine yön veren Mustafa Kemal Atatürk’ün öncülüğünde açılan Türkiye Büyük Millet Meclisi, o dönemde aldığı kararlarla, ulusumuzun makus talihini değiştirmiş, Cumhuriyet’e giden yolun temelini oluşturmuştur.
“Her zaman öncü kişiliğiyle, ileriyi hedefleyen Mustafa Kemal Atatürk; 23 Nisan’ı da çocuklara armağan ederek, gelecek kuşakların Cumhuriyetimizin ışığıyla aydınlanmasını, ülkemiz ve dünyamız için iyi bir birey olabilmelerini hedeflemiştir.
“Bizim de, yarının genç bireyi olacak çocuklarımızın; tarih bilinciyle, ülkemizin nasıl bir kurtuluş mücadelesiyle karanlıktan aydınlığa çıkışını en iyi şekilde idrak edeceğine ve Mustafa Kemal Atatürk’ün çizdiği o aydınlık ufuktan asla ayrılmayacağına inancımız tamdır. Gelecek güzel günlere olan inancımızla, başta çocuklarımız olmak üzere, bütün ulusumuzun 23 Nisan Ulusal Egemenlik ve Çocuk Bayramı’nı en içten dileklerimizle kutluyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .