TSO HEYETİ DİYARBAKIR’DA BİYOGAZ TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

TSO HEYETİ DİYARBAKIR’DA BİYOGAZ TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

26.01.2019

TSO HEYETİ DİYARBAKIR’DA BİYOGAZ TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası faaliyete geçirmek istediği Biyogaz Tesisi Projesi için somut adımlar atıyor. Kırşehir ve bölgesindeki hayvansal (büyükbaş ve kanatlı) atıkların çevreye etkilerinin azaltılması, değerlendirilmesi, atıklardan elde edilen metan gazının elektrik enerjisine çevrilmesi amacıyla işletilmesi planlanan Biyogaz Tesisi Projesi kapsamında Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, […]

TSO HEYETİ DİYARBAKIR’DA BİYOGAZ TESİSİNDE İNCELEMELERDE BULUNDU

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası faaliyete geçirmek istediği Biyogaz Tesisi Projesi için somut adımlar atıyor.

Kırşehir ve bölgesindeki hayvansal (büyükbaş ve kanatlı) atıkların çevreye etkilerinin azaltılması, değerlendirilmesi, atıklardan elde edilen metan gazının elektrik enerjisine çevrilmesi amacıyla işletilmesi planlanan Biyogaz Tesisi Projesi kapsamında Kırşehir TSO Yönetim Kurulu Başkanı Mustafa Yılmaz, Yönetim Kurulu Başkan Yardımcısı Mustafa Bulut, Yönetim Kurulu Üyeleri Çağatay Han Torun, Kenan Yanık, Soner Bahadır, Meclis Üyesİ Ahmet Sarı ve Organize Sanayi Bölge Müdürü Ömer Türkmenoğlu Diyarbakır’da bulunan As Koç firmasına ait Biyogaz Tesisinde incelemelerde bulundular.

Yönetim Kurulu Başkanı Yılmaz “Yapmak istediğimiz bu proje ile Kırşehir’in sahip olduğu potansiyelin yatırımcılara doğru yöntem ve stratejiler ile aktarmak ilimizin yatırım ortamının geliştirilmesini ve Kırşehir ekonomisine katkı sağlamayı amaçlamaktayız’’ şeklinde açıklamada bulundu.

Kırşehir’de hayata geçirilecek olan hayvan atıklarından elektrik üretilecek Biyogaz Tesisi Projesi için arazide inşaat çalışmalarına başlandı. (HABER MERKEZİ)

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .