TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu: “Hedefimiz, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmaktır”

TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu: “Hedefimiz, Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmaktır”

27.10.2017

KIRŞEHİR Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94. yılını kutlamanın eşsiz heyecanı ve gururu içerisinde olduklarını ifade etti. Mesajında, Kurtuluş Savaşı’nda verilen mücadelenin unutulmadan ulusal değerlerimize sahip çıkarak, ulusal bağımsızlık ve ulusal egemenliğe […]

KIRŞEHİR Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 29 Ekim Cumhuriyet Bayramı’nın yıldönümü dolayısıyla yayınladığı mesajda, egemenliğin kayıtsız ve şartsız millete ait olduğu Cumhuriyetimizin ilan edilişinin 94. yılını kutlamanın eşsiz heyecanı ve gururu içerisinde olduklarını ifade etti.

Mesajında, Kurtuluş Savaşı’nda verilen mücadelenin unutulmadan ulusal değerlerimize sahip çıkarak, ulusal bağımsızlık ve ulusal egemenliğe dayanan çağdaş, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışı ile Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatma hedefini vurgulayan Selahattin Ekicioğlu, şunları kaydetti:
“Büyük bir özveriyle verilen mücadelenin ardından kurulmuş Cumhuriyetimize sahip çıkmak, bundan tam 94 yıl önce olduğu gibi, toplum olarak, her türlü zorlukta birlik ve beraberlik içerisinde olmak, bizlere bırakılmış en büyük miras olan Cumhuriyetimize karşı en büyük görevimizdir.
“Saltanatın ve insanı insana kul olarak gören anlayışın yıkıldığı bu bağımsızlık gününün yıldönümünde, Cumhuriyet kazanımlarını korumak ve geliştirmek ve de bu coşkuyu gelecek nesillere aktarmak hepimizin sorumluluğundadır.
“Bundan 94 yıl önce, Büyük Önder Mustafa Kemal Atatürk ve arkadaşlarının o çetin ve zorlu şartlar altında kurduğu Cumhuriyet; bu topraklarda özgürlüğün ve bağımsızlığın yaşanması için, dinimizi ve geleneklerimizi kendi hür vicdanı hür bireyler olarak yaşamak için ve tek sözün millete ait olduğunu tüm Dünya’ya duyurmak için verdiğimiz mücadelenin adıdır.
“Ulus olarak hedefimiz; bugünlere nasıl gelindiğini unutmayarak, ulusal değerlerimize sahip çıkmak, ulusal bağımsızlık ve ulusal egemenliğe dayanan çağdaş, demokratik ve sosyal hukuk devleti anlayışı ile Cumhuriyetimizi ilelebet yaşatmaktır.
“Yokluklar ve zorluklar içerisinde yaşayan bir neslin, üstün gayret ve fedakarlıklarıyla, büyük bir kurtuluş mücadelesinin ardından bizlere armağan edilen Cumhuriyetimizin 94. yıldönümünü kutladığımız bu günlerde, geleceğe büyük bir umut, inanç ve gayretle yürümek azmi ve de kararlılığı içerisinde, vatanımızın sarsılmaz bütünlüğü ve ulusumuzun birlik ve beraberliğine her zamankinden de çok önem vermeliyiz.
“Bu duygu ve düşüncülerle, Cumhuriyeti bizlere emanet eden başta Cumhuriyetimizin kurucusu Büyük Önder Gazi Mustafa Kemal Atatürk’ü, silah arkadaşlarını, aziz şehitlerimizi ve gazilerimizi minnet ve şükranla anıyor, Cumhuriyetimizin erdemine ve temel değerlerine yürekten bağlı olan ulusumuzun Cumhuriyet Bayramı’nı en içten dileklerimle kutluyorum.”
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .