TSO Başkanı Ekicioğlu, görevinden istifa etti

TSO Başkanı Ekicioğlu, görevinden istifa etti

13.11.2018

CHP’den Kırşehir Belediye Başkanlığına aday olmasına kesin gözle bakılan TSO Başkanı Ekicioğlu, görevinden istifa etti Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini 6 yıldır başarıyla yürüten, partiler üstü yapısıyla herkesin sevgi, saygı ve desteğini alan Selahattin Ekicioğlu 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmak için dün görevinden istifa etti. Dün oda […]

CHP’den Kırşehir Belediye Başkanlığına aday olmasına kesin gözle bakılan

TSO Başkanı Ekicioğlu, görevinden istifa etti

Kırşehir Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevini 6 yıldır başarıyla yürüten, partiler üstü yapısıyla herkesin sevgi, saygı ve desteğini alan Selahattin Ekicioğlu 31 Mart 2019 yerel seçimlerinde Kırşehir Belediye Başkanlığı’na aday adayı olmak için dün görevinden istifa etti. Dün oda toplantı salonunda ilimizdeki yazılı ve görsel basın mensuplarıyla kahvaltılı toplantıda bir araya gelen TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 6 yılda onurla, gururla görev yaptığı oda başkanlığından istifa etti.
İstifa dilekçesini basın huzurunda imzalayarak görevinden ayrılan Selahattin Ekicioğlu, burada yaptığı konuşmada şunları söyledi:
“Kırşehir’e yıllardır ticarette ve oda başkanı olarak hizmet ettim. Bunları yaparken hep birleştiricilik, bütünleştiricilik ve kardeşlik içinde yaptığıma inanıyorum. Kimseyi ötekileştirmeden, siyasi görüş ve düşüncesine bakmadan herkesle birlikte oldum, Kırşehir’e kim hizmet ediyorsa, gerek belediye başkanı, gerek milletvekili, gerekse sivil toplum başkanı olarak onların yanında oldum ve elimden gelen destek ve katkıyı sundum. Çünkü hepimiz bu ilde yaşıyor, ekmeğini yiyor, suyunu içiyoruz. Bu ilin daha güzel, daha modern, daha yaşanılır bir kent olmasına hepimizin katkı sunması gerekiyor. Elbette herkes gibi benim de bir siyasi görüş ve düşüncem vardır. Ama bunu ne işimde, ne de başında bulunduğum Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı görevim sırasında yapmadım, yapılmasına da izin vermedim. Kırşehir’in bir çok sorunu var, bunları Oda Başkanı olarak yıllardır hep gündemde tutmaya ve çözümüne katkı sunmaya çalıştım.”
BÜTÜN GÖREVLERİNDEN İSTİFA ETTİ
Selahattin Ekicioğlu, siyasete giren bir kişi olarak bulunduğu bütün görevlerinden tamamen ayrıldığını da belirterek şunları söyledi:
“Kırşehir Ticaret ve Odası Başkanı olarak görevimden ayrılıyorum. Aslında bir yere aday olamazsanız, ya da aday olup kazanamazsanız tekrar göreve dönme şansımız var. Ama bu bana ters geldiği için bunu kesinlikle yapmayacağım ve yeniden görevime dönmeyeceğim. Artık ben bu görevimi genç arkadaşlarıma bırakıyorum. Çünkü gençlere güvenmemiz ve onların önünü açmamız gerekiyor.”
Görev süresi içinde en çok istediği ve gerçekleşmesi için büyük çaba harcadığı fuar ve inavasyon merkezinin mutlaka kurulması gerektiğini de ifade eden Ekicioğlu, “Kırşehirimizin gelişip kalkınmasına büyük katkılar sağlayacak fuar ve inavasyan merkezini faaliyete geçirememenin üzüntüsü içindeyim. Ancak bunun gerçekleşmesi için başka bir kulvarda da olsa bunun mutlaka hayata geçirilmesi için bütün gücümü ortaya koyacağım” diye konuştu.
Kırşehir’in Ahi Evran, Aşıkpaşa, Hacı Bektaş-ı Veli, Yunus Emre, Aşık Sait, Neşet Ertaş gibi bağrından büyük değerler çıkardığını da belirten Selahattin Ekicioğlu, “Bu çınarlarımızın torunları olarak bizler de bulunduğumuz görevlerde bu memlekete bir katkı sunmuşsak ne mutlu bize. İş dünyası 24 saat çalıyor. Üreten toplum olmak sorundayız ve bu konuda iş dünyasına ve hepimize büyük iş düşüyor. Bugün ülkemize ekonomik saldırılar var. Bugün her şeyimizi borçlu olduğumuz Cumhuriyetimizin kurucusu Atatürk’e kin besleyen emperyalist güçler var. Bugüne kadar buna izin vermedik, bundan sonra da izin vermeyeceğiz. Bu saldırıları sadece bir siyasi partiye değil, milletimize karşı yapılan saldırılar olarak görüyoruz. Bunu iyi okumamız ve bunlara fırsat vermemeliyiz” dedi.
Selahattin Ekicioğlu, Ticaret ve Sanayi Odası Başkanlığı’ndan istifa etmesinin ardından yönetim kurulunun toplanarak kendi arasında yeni başkanını belirleyeceğini de sözlerine ekledi. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .