TSO Başkan Ekicioğlu’ndan Ahilik Haftası’na davet

TSO Başkan Ekicioğlu’ndan Ahilik Haftası’na davet

09.05.2015

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bugün başlayacak ve bir hafta sürecek “Ahilik Haftası” etkinliklerine bütün esnaf, sanatkar, tüccar ve sanayicileri davet etti. Konuyla ilgili bir açıklama yapan TSO Başkanı Selâhattin Ekicioğlu şunları söyledi: “Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir diyerek 12. Yüzyılda, […]

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Başkanı Selahattin Ekicioğlu, bugün başlayacak ve bir hafta sürecek “Ahilik Haftası” etkinliklerine bütün esnaf, sanatkar, tüccar ve sanayicileri davet etti.
Konuyla ilgili bir açıklama yapan TSO Başkanı Selâhattin Ekicioğlu şunları söyledi:
“Hak ile sabır dileyip, bize gelen bizdendir. Akıl ve ahlak ile çalışıp bizi geçen bizdendir diyerek 12. Yüzyılda, bu topraklarda, toplumsal adaletin sağlanması için ilk meşaleyi yakmış, Kırşehir’in tarihsel süreç içerisinde yarattığı en büyük değerlerden biri olan  Pir Ahi Evran-ı Veli’yi saygıyla anıyoruz.
“Bugün, O’nun felsefesinin ışığında, esnaf ve sanatkarımıza yerleşen yüksek ticaret ahlakı ve çalışma disiplinin, günümüzde de yaşatılması, hem ekonomik gelişimimiz hem de sosyal adaletin sağlanması açısından çok büyük önem taşımaktadır.
Hemşehrisi olmaktan büyük onur duyduğumuz Ahi Evran-ı Veli’nin felsefesini yaşatmak ve yaymak bizim için büyük bir onurdur. Bu duygu ve düşüncelerle başta  esnafımız olmak üzere, bütün ticaret erbabının  Ahilik Bayramı’nı kutluyor; bütün hemşehrilerimizi, 11-17 Mayıs 2015 tarihlerinde yapılacak olan 28. Ahilik Haftası Kutlamaları’na davet ediyorum.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .