Trafik Haftası açılış töreni bugün

Trafik Haftası açılış töreni bugün

09.05.2016

Yılın Trafik Polisi, Jandarma Trafikçisi, Trafik Zabıtası, Karayolu Personeli ve Sürücülerinin ödüllendirileceği tören ile de, “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası da tamamlanmış olacak…

KIRŞEHİR’DE toplumda trafik bilincinin oluşturulması, kazaların en aza indirilmesi ve insanların güvenli bir trafik ortamında yaşamlarını sürdürmelerinin amaçlandığı Trafik Haftası açılış töreni bugün gerçekleştirilecek.

“Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası çerçevesinde gerçekleştirilecek Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’nda öğrenci ve sürücülere yönelik trafik eğitimleri verilecek.
Trafik güvenliğinin sağlanması ve devam ettirilebilmesi amacıyla tüm dünya ülkelerinde olduğu gibi ülkemizde de her yıl Mayıs ayının ilk Cumartesi günü “Uluslararası Karayolu Trafik Güvenliği Günü”, bu günü takip eden haftada “Karayolu Trafik Güvenliği Haftası” olarak kutlanıyor.
Bu yıl 7-15 Mayıs tarihleri arasında çeşitli etkinliklerle kutlanacak olan “Karayolu Trafik Güveliği Haftası” açılış töreni şehrimizde bugün yapılacak.
“Karayolu Trafik Güveliği Haftası”nın açılış töreni saat 14.00’te Gala Palas Düğün Salonu’nda yapılacak.
Gelişmiş ya da gelişmekte olan ülkelerde olduğu gibi ülkemizin de en önemli sorunlarının başında trafiğin geldiğine, trafik sorununun, toplumun her bireyini doğrudan ilgilendirmesinin çözümü noktasında da herkese önemli sorumluluklar yüklediğine dikkat çekilecek olan Karayolları Trafik Haftası’nda 15 Mayıs Cuma gününe kadar bir dizi etkinlik düzenlenecek.
Karayolu Trafik Haftası kapsamında öğrenciler ve sürücülere yönelik birçok etkinliğin yanı sıra trafik eğitimleri de düzenlenecek. Kırşehir Emniyet Müdürlüğü Toplum Destekli Polislik Şube Müdürlüğü tarafından ilimiz Kırşehir’de sürücülerin emniyet kemeri takmalarını sağlamak ve emniyet kemeri takma oranını yükselterek trafik kazalarındaki kayıpları en aza indirmek amacıyla düzenlenen “Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor” kampanyası kapsamında gerçekleştirilecek kutlamalar çerçevesinde Cacabey Meydanı’nda Kırşehir Trafik Tescil ve Denetleme Şube Müdürlüğü, Bölge Trafik Denetleme Şube Müdürlüğü, Jandarma Trafik Tim Komutanlığı ile Karayolları 61. Şube Şefliği’nin stantları yer alacak. İlk ve ortaokul öğrencilerine uygulamalı eğitimlerin verileceği Karayolu Trafik Güvenliği Haftası’nda açılış programında Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor projesi de tamamlanmış olacak.
Kırşehir’de Trafik Haftası nedeniyle yapılan yarışmalarda dereceye giren öğrencilere ödülleri verilecek. Kırşehir’de Yılın Trafik Polisi, Yılın Jandarma Trafikçisi, Yılın Trafik Zabıtası, Yılın Karayolu Personeli, Yılın Sürücülerine hediyeleri verilecek.
Ahiler Diyarı Emniyet Kemeri Kuşanıyor isimli ödüllü Emniyet Kemeri Kampanyası kapsamında kampanyaya destek veren sponsor firmalara plaketlerinin verilecek. Yapılan çekilişle ödül kazananlara ödülleri verilecek.
Kırşehir’deki Karayolu Trafik Haftası açılış töreni kurtarma operasyonu ile sona erecek.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .