Toplum olarak eşkıyadan korunma duasına çıkacağız galiba

Toplum olarak eşkıyadan korunma duasına çıkacağız galiba

27.04.2016

Hükümet eliyle hazırlanan yasalar vasıtasıyla soyulan halkın derdini anlatacak hiç bir kuruluş yok maalesef.. Özelleştirme adı altında ona buna peşkeş çekilen kurumların başına çöreklenen doyum duygularını yitirmiş sülüğümsü firmalar, soygun sistemlerini ve taktiklerini her gün halkın anlayamayacağı şekilde geliştiriyor. Kanunsuz soygunların, mağdurlarının duadan başka tutunacak bir güvencesi kalmadı ne yazık ki… Televizyon kanallarında promosyonlu satılan, […]

Hükümet eliyle hazırlanan yasalar vasıtasıyla soyulan halkın derdini anlatacak hiç bir kuruluş yok maalesef..
Özelleştirme adı altında ona buna peşkeş çekilen kurumların başına çöreklenen doyum duygularını yitirmiş sülüğümsü firmalar, soygun sistemlerini ve taktiklerini her gün halkın anlayamayacağı şekilde geliştiriyor.
Kanunsuz soygunların, mağdurlarının duadan başka tutunacak bir güvencesi kalmadı ne yazık ki…
Televizyon kanallarında promosyonlu satılan, borçtan ve hastalıklardan kurtulma duyularının da fayda etmediğini anlayıncaya kadar soyulmaya devam mı edeceğiz?
Zamanımızda insanların temel ihtiyacı olan ve yaşamın devamında en önemli yer alan elektrik, gaz ve suyun pahalılığından ziyade ödemelerde bir türlü anlaşılmayan ek zamlarla kullanılan elektriğin fiyatını yüzde yüz artırıyorlar. Ödeme talimatı verilen bankaların veya tahsilat yapan yandaş kuruluşların her hangi bir hatalarından dolayı derhal kesilen elektriğin verdiği zarar ve tahribat, kaçak kullanılan elektriğin katbekat üstündedir.
Günde birkaç kez kesilen cereyanlar, bu zıkkımla çalışan aletlerin bozulmasına sebep olurken, dağıtımcı kuruluş “bozulan aletlerin zararını karşılarız” diye salvalar savura dursun, şimdiye kadar böyle bir uygulaması olmamıştır sanırım.
Şikâyet halinde ya Tahkim Kurulu veya mahkemelerin yolunu gösteriyor. Her halde kendisini en iyi koruyacak kurumun oralar olduğunu garantilemiş ola ki gayet rahat ve emin.
Kesilen elektriğin kes-bağla da aboneye eşantiyon olarak yansırken kuruma da ayrı bir kâr yolu açılarak, personel masraflarını da halka yüklüyorlar ne yazık ki…
Hükümete gelince edilen şikâyetleri kulak arkası ederek kimden yana olduğunu açıkça göstermiş oluyor.
Kırşehir’de benim başıma gelen olay tam da bunun gerçek örneği, nasıl mı buyurun.
Benim bütün ödemelerim bankaya verdiğim otomatik talimatla oluyor. Oluyor da iyi mi oluyor? Pek te göründüğü gibi değil.
Kırşehir’de duyulan olaylar tahminden çok fazla. Belki başka şehirlerde de benzer olaylar olmuştur. Benim bankada ödeme talimatım 2010´dan itibaren başladı. 2015 yılının nisan ayında teknik bir arıza nedeniyle 44 TL ödenmemiş ve takiben ödemeler devam etmiş, her hangi bir aksaklık yok. Ben 22.09.2015 tarihinde yurt dışına çıktım ve 22.04.2016´da Kırşehir’e döndüğümde dramatik bir durumla karşılaştım. Elektriği kesilen dolabın içindekiler erimiş muhtemelen içerideki kokulardan veya ödemelerin devam ettiğini görünce tekrar bağlanmış ve daha kötü olmuş. Eriyen ne varsa tekrar donmuş ve dolabı çalışamaz duruma getirmiş.
Şikâyetim esnasında insanlık dışı davranışlara ve hakaretlere maruz kaldım. Yani adamlar kendi suçlarını örtbas etmek için agresifleşirken, bir de benim kaçak elektrik kullandığımı (!) söylediler.
Dağıtım şirketinin yetkilileri olayı ilettiğimde mağduriyetimi karşılayacaklarını söylemesine rağmen, zaman geçtikçe mahkeme yolunu göstermeye başladı küstahça.
Dördüncü aydan dokuzuncu aya kadar aradan beş ay var, beş ay içerisinde bana pekâlâ ulaşabilirlerdi veya bir sonraki ayda hesaptan kesebilirlerdi. Fakat en kolay ve insanlığa yakışmayan yöntemi seçiyorlar.
İçeride cihazlara bağlı hasta olsaydı veya akan sıvı dolayısıyla kontak yapıp yangın çıksaydı. Alarm sisteminin çalışmadığı zamanda hırsızlık olsaydı zararı kim karşılayacaktı?
Diğer özelleştirilen kurumlarda da benzer olayların yaşandığı muhakkak. Devlet olarak bu tip olaylara müdahale etme şansı yokmuş gibi davranması acabaların akla gelmesi gayet normal.
Allah fakir halkı soygunculardan korusun. Toplum olarak yağmur duasına çıkar gibi korunma duasına çıkacağız, gidişat onu gösteriyor.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .