Toplantı ve gösteri yürüyüş güzergahları belirlendi

Toplantı ve gösteri yürüyüş güzergahları belirlendi

21.01.2015

KIRŞEHİR Valiliği toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahlarını yeniden belirledi. Kırşehir Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü tarafından toplantı ve gösteri yürüyüşleri yer ve güzergahları Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uyarınca belirlendi. Kırşehir’de yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde kullanılacak alan ve güzergahların belirlendiğine ilişkin Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada, “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. ve […]

KIRŞEHİR Valiliği toplantı ve gösteri yürüyüşü güzergahlarını yeniden belirledi.

Kırşehir Valiliği Hukuk İşleri Şube Müdürlüğü tarafından toplantı ve gösteri yürüyüşleri yer ve güzergahları Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu uyarınca belirlendi.
Kırşehir’de yapılacak toplantı ve gösteri yürüyüşlerinde kullanılacak alan ve güzergahların belirlendiğine ilişkin Kırşehir Valiliği’nden yapılan açıklamada, “2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. ve 22. maddeleri ile kanunun uygulanmasına ilişkin yönetmeliğin 3. maddesi gereğince ilimizde yapılacak olan ‘Açık Yer Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri’ için kullanılacak miting alanları, kanunda ifade edilen şartlara uygun olarak Valilik makamı tarafından gözden geçirilerek yeniden belirlenmiştir” denildi.

2911 sayılı Toplantı ve Gösteri Yürüyüşleri Kanunu’nun 6. maddesi gereğince yeniden belirlenen toplantı ve gösteri yürüyüş alan ve güzergahları şöyle:
“ESKİ SANAYİ ALANI (MİTİNG ALANI): Toplanma Alanı(1): Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarının Atatürk Bulvarı üzerinde kesiştiği alan. Toplanma Alanı(2): Atatürk Bulvarı ile Gazi Osman Paşa Bulvarı’nın kesiştiği alan (Şeyh Edebali Kavşağı). Yürüyüş Güzergahı(1): Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı’nın Atatürk Bulvarı üzerinde birleştiği yerden, Atatürk Bulvarı’nı takiben, Şeyh Edebali Kavşağından dönerek Gazi Osman Paşa Bulvarı 330. Sokak’tan Eski Sanayi Camii arkasında bulunan alana giriş. Yürüyüş Güzergahı(2): Şeyh Edebali Kavşağı’ndan hareketle Gazi Osman Paşa Bulvarı 330. Sokak’tan Eski Sanayi Camii arkasında bulunan alana giriş. Toplantı Alanı: Yenice Mahallesi Sanayi Cami’nin arkasında Eski Sanayi bölgesindeki boş arazide Belediye tarafından zemin düzenlemesi yapılmış alan. Dağılma Alanı: Mezarlık Müdürlüğü, 330. Sokak istikameti yönüne doğru kullanılan alan.
“MEDRESE MAHALLESİ MEDRESE TAKSİ DURAĞININ ÖNÜNDE BULUNAN ALAN (MİTİNG ALANI): Toplanma Alanı: Melikgazi Caddesi üzeri Lale Camii yanı. Yürüyüş Güzergahı: Lale Camii yanından Melikgazi Caddesi’ni takiben miting alanına geçiş. Toplantı Alanı: Medrese Mahallesi Melikgazi Caddesi ile Ahmet Yesevi Bulvarı’nın kesiştiği Medrese Taksi Durağı’nın önünde bulunan alan. Dağılma Alanı: Ahmet Yesevi Bulvarı, İmaret Caddesi ve Melikgazi Caddesi istikametine doğru kullanılan alan.
“KARAKURT BULVARI, NEŞET ERTAŞ BULVARI VE AŞIK SAİT CADDESİ ARASINDA KALAN BOŞ ALAN (MİTİNG ALANI): Toplanma Alanı: Yağmurlu Bulvarı ve Karakurt Bulvarının kesiştiği yerde bulunan Bekir Kadı Camii önündeki alan. Yürüyüş Güzergahı: Karakurt Bulvarı Güzergahı. Toplantı Alanı: Karakurt Bulvarı, Aşık Sait Caddesi ve Neşet Ertaş Bulvarı arasında kalan alan. Dağılma Alanı: Karakurt Bulvarı, Neşet Ertaş Bulvarı, Aşık Sait Caddesi ve Kadıhanı Caddesi istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.
“KERAMETTİN GÖK BULVARI VE Dr. SADIK AHMET BULVARININ KESİŞTİĞİ ALAN(BASIN ANITI-MİTİNG ALANI): Toplanma Alanı: Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı’nın Atatürk Bulvarı üzerinde kesiştiği alan. Yürüyüş Güzergahı: Ahmet Yesevi Bulvarı ve Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı’nın Atatürk Bulvarı üzerinde birleştiği yerden, Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarını takiben Basın Anıtı’nın bulunduğu alana giriş. Toplantı Alanı: Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı ve Dr. Sadık Ahmet Bulvarı’nın kesiştiği yerde bulunan alan. Dağılma Alanı: Şehit Üsteğmen Keramettin Gök Bulvarı ve Dr. Sadık Ahmet Bulvarı ve Kılıçlı Köprüsü istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.
“ŞEHİT AHMET DOĞANGÜN CADDESİ, KAZIM KARABEKİR CADDESİ VE MAŞADERESİ CADDESİ’NİN KESİŞTİĞİ YERDE BULUNAN ALAN (MİTİNG ALANI): Toplanma Alanı: Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerinde bulunan Öğretmenler parkının bulunduğu alan. Yürüyüş Güzergahı: Yavuz Sultan Selim Bulvarı üzerindeki Öğretmenler parkının bulunduğu yerden Yavuz Sultan Selim Bulvarı’nı takiben Maşaderesi üzerinde bulunan miting alanına giriş. Toplantı Alanı: Şehit Ahmet Doğangün Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve Maşaderesi Caddesi’nin kesiştiği yerde bulunan alan. Dağılma Alanı: Şehit Ahmet Doğangün Caddesi, Kazım Karabekir Caddesi ve Maşaderesi Caddesi istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.
“CACABEY MEYDANI (MİTİNG ALANI): Toplantı Alanı: Cacabey Meydanı
“ÖZBAĞ BELDESİ ÖRCÜN MAHALLESİ’NDE BULUNAN ÇİÇEK SOKAK VE KAMİLLER SOKAK’IN KESİŞTİĞİ YERDE BULUNAN ALAN (MİTİNG ALANI): Toplanma Alanı: Helvacılar Mahallesi’nde bulunan Kanal Sokak ve Çiçek Sokak’ın kesiştiği alan. Yürüyüş Güzergahı: Helvacılar Mahallesi’nde bulunan Kanal Sokak ve Çiçek Sokak’ın kesiştiği yerden, Helvacılar ve Örcün Mahalleleri’nden geçen Çiçek Sokak’ı takiben Çiçek Sokak ve Kamiller Sokak’ın kesiştiği yerde bulunan miting alanına giriş. Toplantı Alanı: Örcün Mahallesi’nde bulunan Çiçek Sokak ve Kamiller Sokak’ın kesiştiği yerde bulunan alan. Dağılma Alanı: Çiçek Sokak ve Kamiller Sokak istikameti yönlerine doğru kullanılan alan.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .