Tolga Özün, Milli Takım’da

Tolga Özün, Milli Takım’da

19.01.2015

AHİ Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda (BESYO) okuyan ve Yozgat Bozokspor Hentbol Takımı’nda oynayan Tolga Özün 19 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek olan 2015 U-21 Erkekler Dünya Şampiyonası için Avrupa Elemeleri 1. Grup’ta mücadele edecek olan U-20 Erkek Milli Takımı’na davet edildi. Kırşehir Belediyesi Hentbol Takımı forması giyen kurucu sağ kanat […]

AHİ Evran Üniversitesi Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulu’nda (BESYO) okuyan ve Yozgat Bozokspor Hentbol Takımı’nda oynayan Tolga Özün 19 Temmuz-2 Ağustos tarihleri arasında Brezilya’da düzenlenecek olan 2015 U-21 Erkekler Dünya Şampiyonası için Avrupa Elemeleri 1. Grup’ta mücadele edecek olan U-20 Erkek Milli Takımı’na davet edildi.

Kırşehir Belediyesi Hentbol Takımı forması giyen kurucu sağ kanat oyuncusu Tolga Özün, 9 Ocak’ta başlayan Rusya’daki U21 Erkekler Dünya Şampiyonası Avrupa Elemelerinde mücadele edecek olan U-20 Erkek Milli Takımı’nda forma giymesi, AEÜ BESYO’da büyük sevinç uyandırdı. Ankara’daki hazırlık kampını tamamlayan ve Rusya’ya giderek Türk Milli Takım forması giyen Tolga Özün, halen Hentbol Erkekler 2. Lig C Grubu’nda mücadele eden lider Yozgat Bozokspor’da forma giyiyor.
Kırşehir Belediyesi Hentbol Takımı forması giyen ve takımın 2. Lig’e çıkmasında büyük katkısı bulunan Tolga Özün, Türk Hentbol Milli Takım antrenörleri Metin Parlak, Fatih Işık ve Erdal Kaynak yönetiminde Rusya’nın Chekhov kentindeki Olimpiyskiy Chekhov Spor Salonu’nda oynanan turnuvaya hazırlandı. Tolga Özün, Rusya, Avusturya ve Slovakya ile mücadele edecek olan ekibimizin formasını giyecek.
U-21 Erkekler Dünya Şampiyonası Avrupa Elemeleri’nde Avusturya, Rusya ve Slovakya ile mücadele edecek olan Milli Takımımızda Antrenör Metin Parlak açıklamalarda bulundu. Parlak, eleme grubunda yaş grubu için daha genç bir sporcu kadrosu ile mücadele edeceklerini söyledi. Bu genç yaş grubu ile 2016 ve 2017 yıllarındaki elemelerde de mücadele edecekleri için, bu eleme maçlarının tecrübe açısından da önemli olduğunu vurguladı. Hedeflerinin Avrupa ve Dünya Şampiyonaları’na katılmak için iyi bir takım oluşturmak olduğunu belirten Parlak, bu konuda destek veren Federasyon Başkanımız Bilal Eyuboğlu’na da teşekkür etti.
Diğer yandan Millilerimizin maç programı şöyle: 09.01.2015 saat 18.00 Slovakya – Türkiye, 10.01.2015 saat 14.00 Türkiye – Avusturya, 11.01.2015 saat 14.00 Rusya – Türkiye. (Spor Servisi)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .