TOKİ konutlarının satışı sürüyor

TOKİ konutlarının satışı sürüyor

26.03.2015

Kırşehir Belediyesi’ne ait TOKİ konutlarının satışı her hafta Belediye Encümeni huzurunda pazarlık usulü açık ihale ile gerçekleştiriliyor…

 

seha-yapi-toki-kirsehir-1345121698 copy

KIRŞEHİR’DE Bağbaşı Mahallesi’nde Kentsel Dönüşüm Projesi kapsamında yapılan TOKİ konutlarının satışı devam ediyor.

Kırşehir Belediyesi ve Başbakanlık Toplu Konut İdaresi (TOKİ) işbirliği ile 2009 yılı içerisinde inşaatına başlanan 2 bin 712 konutluk Bağbaşı Kentsel Dönüşümü Projesi’nin ilk etabı olan 768 konut tamamlanarak hak sahiplerine teslim edilirken, birinci etap içerisinde Kırşehir Belediyesi’ne ait konutların satışı da yapılıyor.
Her hafta Çarşamba günü toplanan Belediye Encümen toplantısında, pazarlık usulü açık ihale ile Belediye’ye ati TOKİ konutlarının satışı gerçekleştiriliyor.
Emlak piyasası göz önüne alındığında uygun fiyat ve imkanlarla konut sahibi olma fırsatı sunan bu satışlardan Kırşehirli hemşehrilerinin yararlanmasını istediklerini belirten Kırşehir Belediye Başkan Yardımcısı Veli Şahin, şunları söyledi:

VELİ ŞAHİN.avi_snapshot_03.24_[2015.03.26_11.42.10] copy
“Bağbaşı’nda kentsel dönüşüm kapsamında inşa edilen ve birinci etabı tamamlanan, şu an hak sahipleri tarafından da oturulan 1. Etap Bağbaşı Kentsel Dönüşüm konutları içerisinde Belediyemize ait konutların da satışını zaman içerisinde gerçekleştiriyoruz. Oradaki hak sahipleri kendi konutlarına oturmuş durumdalar, ama Belediyemize ait olan dairelerin satışını da peyderpey pazarlık usulü ile açık ihale şeklinde Encümen huzurunda gerçekleştiriliyor. Bu satış ile ilgili kararımızı Belediye Meclisimizde almıştık. Alınan karar doğrultusunda da her hafta düzenli olarak Belediyemize ait Bağbaşı TOKİ konutlarından satın almak isteyen vatandaşlarımız her hafta Çarşamba günü gerçekleştirdiğimiz Encümen toplantısından önce teminatlarını yatırarak, konut satış ihalemize katılabilirler.
“Şu an Belediyemize ait konutların düzenli olarak satışı Encümen huzurunda her hafta gerçekleşmekte. Bağbaşı Kentsel Dönüşüm alanı içerisindeki TOKİ konutlarından konut sahibi olmak isteyen vatandaşlarımız uygun şartlarda, piyasadaki konut fiyatlarıyla, kıyaslanamayacak derecede uygun imkanlarla konut sahibi olmaları mümkün.
“TOKİ konutları hak sahiplerine TOKİ tarafından satışı gerçekleştirildi. Ama kıyas yapıldığında, TOKİ fiyatlarıyla Belediyemizin konutları arasındaki fiyatlar yüzde 20-25 oranında daha ekonomik şartlarda uygun fiyatlarla satışa sunulmakta. Konut almak isteyen vatandaşlarımız yine banka kredisi kullanma haklarına da sahipler. Baka kredisi de kullanarak uzun vadeli kredi şeklinde ödeme planıyla bu konutları satın alarak ev sahibi olmaları mümkün. Biz vatandaşlarımız her hafta Encümen huzurunda yaptığımız TOKİ konutu satış ihalelerine bekliyoruz. Gerçekten emlak fiyatlarındaki artışlar göz önüne alındığında çok uygun şartlarda, çok ekonomik şartlarda ve uygun alanlarda, yani sosyal alanı olan, parkı olan, yerleşimi sosyal hayatın oluşumuna katkı sağlayacak şekilde güzel bir proje örneği olan TOKİ konutlarına sahip olmaları mümkün. Vatandaşlarımızın bu satışlardan yararlanmalarını istiyoruz.”YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .