TMO’da arpa satışları

TMO’da arpa satışları

10.10.2017

TOPRAK Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün arpa satışları başladı. Kırşehir Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğü, 4 Ekim 2017 tarihinden itibaren 780 TL/Ton fiyatla peşin arpa satışı yapılacağını duyurdu. Faaliyet alanındaki ürünlerle ilgili olarak aldığı önlemlerle üretici, tüketici ve ilgili sektör lehine piyasa düzenleme görevini yerine getiren TMO, 4 Ekim 2017 tarihinden itibaren ithalatı yapılan arpalar sadece […]

TOPRAK Mahsulleri Ofisi Genel Müdürlüğü’nün arpa satışları başladı.
Kırşehir Toprak Mahsulleri Ofisi Şube Müdürlüğü, 4 Ekim 2017 tarihinden itibaren 780 TL/Ton fiyatla peşin arpa satışı yapılacağını duyurdu.
Faaliyet alanındaki ürünlerle ilgili olarak aldığı önlemlerle üretici, tüketici ve ilgili sektör lehine piyasa düzenleme görevini yerine getiren TMO, 4 Ekim 2017 tarihinden itibaren ithalatı yapılan arpalar sadece kullanıcılarına (besici ve yetiştiriciler ile kendi yemini kendisi imal eden işletmeler, yem fabrikaları gibi) yönelik olarak fiili tüketim esasına göre, Bandırma, İzmir, İskenderun ve Trabzon liman şubelerinden teslim edilmek üzere, 780 TL/Ton fiyatla peşin bedel mukabili satışa açtı.
Gelinen noktada son gelişmeler ve piyasa durumu dikkate alınarak hayvancılık sektörünün hammaddeyi daha ucuz temin edebilmesi için ithal arpa satış fiyatı 10 TL/Ton indirim yapılarak770 TL/Ton olarak revize edildi.
Ayrıca 100 bin ton arpa ithalatı için yeni bir ihaleye çıkıldığı bildirilirken, daha sonraki aylarda ithalata devam edileceği belirtildi.
Açıklanan fiyatın Ekim ayı sonuna kadar geçerli olduğu ve Kasım ayından itibaren satış fiyatının, maliyetler, aylık enflasyon farkı ve piyasa durumu göz önüne alınarak yeniden belirleneceği belirtilirken, satışa açılan ithal arpalardan almak isteyen talep sahiplerinin Kırşehir TMO Şube Müdürlüğü’ne müracaat etmesi gerekiyor.
HABER MERKEZİYORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .