Tırnaklarıyla gelen aday

Tırnaklarıyla gelen aday

31.05.2018

Köklü bir siyasetçi. Atanmış, tayin edilmiş, işaret edilmiş bir milletvekili adayı değil. Gençlik yıllarından bugüne, vardiyalarda, alanlarda, sokaklarda, gecekondularda, köylerde, kasabalarda, okullarda, tarlalarda, fabrikalarda kan ter içinde toplumun alın teri, emeği ve geleceği için çalışmış bir aday. Ülkede siyaset yapmanın gerçekten güç olduğu koşullarda, tüm tehlikeleri göze almış, işçi ve emekçi örgütlenmelerinde muazzam önderliklerde bulunmuş […]

Köklü bir siyasetçi. Atanmış, tayin edilmiş, işaret edilmiş bir milletvekili adayı değil.
Gençlik yıllarından bugüne, vardiyalarda, alanlarda, sokaklarda, gecekondularda, köylerde, kasabalarda, okullarda, tarlalarda, fabrikalarda kan ter içinde toplumun alın teri, emeği ve geleceği için çalışmış bir aday.
Ülkede siyaset yapmanın gerçekten güç olduğu koşullarda, tüm tehlikeleri göze almış, işçi ve emekçi örgütlenmelerinde muazzam önderliklerde bulunmuş bir isimden bahsediyorum. Toplumun tüm hücrelerini okumuş, yaşamış, yüreğinde taşımış bir kimseden.
Siyaset ve politika yaşamı hiç de kolay geçmedi. Aç kaldı, susuz kaldı, yalnız kaldı kimi kez. Lakin yılmadı. O halkını ve ülkesini yalnız bırakmadı. Bir kilim gibi işledi Anadolu’yu. 90 yılların başlarından bugüne tüm Anadolu kentlerinde yürüyen bir meşale oldu hep.
”Ücretsiz Eğitim,
Ücretsiz Sağlık,
Demokratik Türkiye,
Taşerona hayır,
Laik ve Bilimsel Eğitim,
Tekel Direnişçilerinin Yanında,
Sermaye Köleliğine Son” gibi fikir değerleriyle bir başına, örgütlü tutum içinde bir önderlik ruhu gösterdi.
Sermaye odalarının siyasetçisi olmadı, iktidarların eliyle bir yere gelmedi.
Önce Kırşehir’in kaderini değiştirmek için yola çıktı. Kırşehir’i aydınlatmak için. Ve bir kaç kez Kırşehir’in yerel yönetimlerine aday oldu. O günlerde yerel yönetimlere ve Türkiye siyasetine hakim birinin bu haklı talebi aslında büyük bir şanstı. Ancak Kırşehir bunu kullanamadı.
Hepimize öğretmenlik yaptı. Hepimize siyasal koridorlarda önderlik yaptı. 16 yaşlarımızdan bugüne, haklının ve halkın kavgası üzerine eğitti bizleri. Yaşanacak bir başka Türkiye’nin olmadığı felsefesini öğretti. Bayrak bayrak yetiştirdi bizleri. Edebiyatı öğretti, kavgayı öğretti, şiiri öğretti. Yoldaşlık bilincini aşıladı bizlere. Dayanışmayı, örgütlü yaşamı, umudu öğretti.
Şimdi Ankara’dan, umudun başkentinden 2. Bölge 2. Sırada CHP Milletvekili adayı. Yine aynı cengaverlik içinde, o müthiş birikimi ve bilinciyle tüm Anadolu’ya el sallıyor. Umudun bayrağını dalgalandırıyor. Mazlumların sesi, emekçilerin alın teri olmaya devam ediyor.
Evet; Kırşehirli. Şimdi ise Türkiyeli Yıldırım KAYA’dan bahsediyorum.
Ezilenlerin sesi, kimsesizlerin kimsesinden. İşçi ve emekçilerin önderlik kalesinden. Öğretmen Yıldırım KAYA’dan. Cesur, mücadeleci, dayanışmacı bir adaydan. İnanıyorum, mutlaka kazanacak. Ve TBMM’de ezilenlerin sesi olacak ve onunla üreten bir Türkiye inşa edilecek.YORUMLAR

Toplam 1 yorum bulunmaktadır.

ADALET KAYA

Kaleminize dilinize sağlık çok güzel ifade etmişsiniz sn Deniz Kılıç.
Ancak bu kadar anlatilabilirdi. Yüreğine sağlık güzel yürekli insan.
Kırşehir Çiğdem gazetesine ve çalışan emekçi insanlarada selam olsun sonsuz teşekkürler.
Not: Adayın keşke bir de resmini koysaydin… 😀

31.05.2018, 22:18

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .