THK Kırşehir’de faaliyetlerini sürdürüyor

THK Kırşehir’de faaliyetlerini sürdürüyor

07.05.2015

TÜRK Hava Kurumu (THK) Kırşehir Şube Başkanlığı, gençlerin havacılığa olan ilgisini artırma noktasında ücretsiz düzenlediği eğitimlerle Kırşehir’de havacılığı tanıtarak, yaygınlaştırmaya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor. THK Kırşehir Şube Başkanlığı, yürüttüğü birçok faaliyetin yanı sıra Kırşehir’de engellilere yönelik de kurslar düzenleyerek, engellilerin toplum içinde var olduğunu ve engellilerin yetenekleriyle topluma kazandırılmasını sağlıyor. Kırşehir’de engellilere yönelik düzenlenen maket uçak […]

TÜRK Hava Kurumu (THK) Kırşehir Şube Başkanlığı, gençlerin havacılığa olan ilgisini artırma noktasında ücretsiz düzenlediği eğitimlerle Kırşehir’de havacılığı tanıtarak, yaygınlaştırmaya yönelik faaliyetlerini sürdürüyor.
THK Kırşehir Şube Başkanlığı, yürüttüğü birçok faaliyetin yanı sıra Kırşehir’de engellilere yönelik de kurslar düzenleyerek, engellilerin toplum içinde var olduğunu ve engellilerin yetenekleriyle topluma kazandırılmasını sağlıyor.
Kırşehir’de engellilere yönelik düzenlenen maket uçak kursuna katılan engelliler, havacılıkla ilgili faaliyetleri Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi’nde yerinde görme fırsatı buldu.
THK Kırşehir Şube Başkanlığı ile Kent Konseyi Engelliler Meclisi’nin ortaklaşa girişimleriyle Eskişehir’e gezi düzenlendi.
Türk Hava Kurumu Kırşehir Şube Başkanlığı öncülüğünde, Kırşehir Kent Konseyi Engelliler Meclisi işbirliğinde 15 engelli, aileleri ile birlikte toplam 35 kişilik bir grup, Türk Hava Kurumu Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Başkanlığı’nı gezdi.
Engelliler ve aileleri THK tesislerinde 1 gece ücretsiz ağırlanırken, dolu dolu bir etkinlik gerçekleşti.
Eskişehir İnönü Havacılık Eğitim Merkezi Başkanı hemşehrimiz Osman Köşker’in özel ilgi ve alakasıyla, mutlulukları bir kat daha artan engelliler, THK Kırşehir Şube Başkanlığı Saymanı ve aynı zamanda Model Uçak Rehber Öğretmeni İsa Korkmaz tarafından paraşüt, yamaç paraşütü, planör ve model uçak yapımı hakkında bilgilendirildi.
İki gün süren geziye ilişkin değerlendirmelerde bulunan İsa Korkmaz, “Engellilerin gözlerindeki mutluluğu görmek bizler için son derece keyif ve huzur verdi. Bizlerle işbirliği yapan Kent Konseyi Başkanı Sayın Tahsin Üçgül’e, Kent Konseyi Genel Sekreteri Fatih Mahmutoğlu’na ve yolculuk için bizlere otobüs temin eden Belediye Başkanımız Sayın Yaşar Bahçeci’ye sonsuz teşekkür ederiz. Türk Hava Kurumu Kırşehir Şubesi olarak toplum yararına faaliyetlerimize aralıksız devam edeceğiz” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .