Teşekkürler İsmail Küçükkaya

Teşekkürler İsmail Küçükkaya

25.11.2018

Ekonomik kriz içinde zor günler yaşayan, ülkemizin pek çok il ve ilçesinde yayınına son vermek zorunda kalan yerel gazetelerin bu çıkmazdan kurtarılarak desteklenmesi amacıyla FOX TV’deki “Çalar Saat” Haber Programının yapımcısı ve sunucu gazeteci İsmail Küçükkaya’nın “yerel gazetelere abone olun” çağrısına “Kırşehir Çiğdem” gazetesi olarak teşekkür ediyoruz. Kırşehir’de 42 yıldır her türlü ekonomik sıkıntılara göğüs […]

Ekonomik kriz içinde zor günler yaşayan, ülkemizin pek çok il ve ilçesinde yayınına son vermek zorunda kalan yerel gazetelerin bu çıkmazdan kurtarılarak desteklenmesi amacıyla FOX TV’deki “Çalar Saat” Haber Programının yapımcısı ve sunucu gazeteci İsmail Küçükkaya’nın “yerel gazetelere abone olun” çağrısına “Kırşehir Çiğdem” gazetesi olarak teşekkür ediyoruz.
Kırşehir’de 42 yıldır her türlü ekonomik sıkıntılara göğüs gererek yayınladığımız “Kırşehir Çiğdem” de son aylarda gazete kâğıdı başta olmak üzere tüm girdilere gelen yüksek oranlardaki artış ve yayın gelirlerindeki düşüş nedeniyle sıkıntılı bir süreçten geçiyor.
Geçtiğimiz günlerde İYİ Parti’nin Basın-Yayın ve Medyadan Sorumlu Genel Başkan Yardımcısı Dr. Aytun Çıray, 2.4 milyar liraya ulaşan TRT payının yüzde 75’inin yerel basınla paylaşılmasını önererek ülke çapında bu soruna sahip çıktı.
Yerel basına destek konusunda bir çağrı da, FOX TV’deki Çalar Saat programında, Türkiye’nin en popüler ve en çok izlenen TV program yapımcılarından, ünlü gazeteci İsmail Küçükkaya’dan geldi.
Son dönemde basının ciddi biçimde sıkıntıya girdiğini, özellikle Anadolu’da çıkan yerel gazetelerin ekonomik bir darboğazdan geçtiğini belirten İsmail Küçükkaya, “Lütfen her gün bir yerel gazete alın ki Anadolu’nun sesi kısılmasın. Demokrasinin vazgeçilmezi olan yerel basına, bu zor günlerde büyük ihtiyaç var. Özelikle kâğıt fiyatlarının artması ile birlikte büyük bir zorluk içerisine giren yerel gazetelere desteklerimizi esirgemeyelim. Her gün herkes evine yada dükkanına bir tane yerel gazete alsın. Gazetelerin ömürlerinin uzatılması ve haber okunması açısından bu önemlidir.” dedi.
“Kırşehir Çiğdem” Gazetesi olarak İsmail Küçükkaya’nın yerel gazetelere abone olun” çağrısını yürekten desteliyor ve kendisine yerel basına verdiği bu destekten dolayı teşekkür ediyoruz. (HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .