“Teröre destek verirseniz bir gün sizi de vurur”

“Teröre destek verirseniz bir gün sizi de vurur”

04.04.2015

TSO Başkanı Selahattin Ekicioğlu:
“Teröre destek verirseniz bir gün sizi de vurur”

KIRŞEHİR Ticaret ve Sanayi Odası (TSO) Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, 31 Mart günü ülkede yaşanan elektrik kesintisiyle birlikte İstanbul Cumhuriyet Başsavcısı Mehmet Selim Kiraz’ın öldürülmesiyle sonuçlanan olayları değerlendirdi.

Ticaret ve Sanayi Odası Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, yaşanan olayın teröre destek verilmesinin bir gün sizin ülkenizi de vuracağını gösterdiğini belirtti.
Türkiye’nin kaosa ve teröre teslim olmaması için iktidar başta olmak üzere siyasi partilerin ve tüm kamuoyunun birlikte hareket ederek terör olaylarına karşı çıkması gerektiğinin altını çizen TSO Yönetim Kurulu Başkanı Ekicioğlu, Kırşehir kamuoyunun karşı çıktığı Özgür Suriye Ordusu’nun ilimiz Kırşehir’de eğitilmesi gibi çalışmaların teröre destek vermek olduğunu ve bunun sonucunda da ülke olarak acılar yaşadığımızı söyledi.
TSO Yönetim Kurulu Başkanı Selahattin Ekicioğlu, “Malumunuz geçtiğimiz günlerde ülkemizde elektrik kesintisi başlayan bazı olaylar yaşandı. Türkiye’de ekonominin can damarı olan elektrik çalışan kesimin kullandığı en büyük enerji kaynağı elektrik ne olduğu belli olmayan, şu ana kadar da net bir açıklama yok. Sabotaj mı, fiber saldırı mı, teknik bir arıza mı net bir açıklama yapılmadı. Kırşehir Elektrikçiler Odası da bu işin takipçisi olacağını açıkladı. Türkiye’de elektrik kesintisinin 600 milyon dolar civarında bir kayba neden olduğu biliniyor. Elektrik kesintisinde teknik arıza olabilir, ama bunun A planı, B planı olması gerekir. Türkiye’de maalesef böyle bir planın olmadığı ortaya çıktı ve Türkiye ekonomisine büyük bir darbe vurdu. Aynı gün Cumhuriyet Başsavcımıza bir saldırı oldu. Terörün nerden geldiği, nasıl geldiği hiçbir zaman tahmin edemezsiniz, ancak şu da bir gerçek ki ülkenin bu tür konularda daha önce de belirttiğimiz gibi Özgür Suriye Ordusu’nun ilimizde eğitilip Suriye’ye gönderilmesi gibi bu tür şeylere baktığımızda karşı çıktığımız gibi teröre destek vermenin bir günde seni vuracağının gerçeği ortaya çıktı. Onun için ülkemizdeki yaşanan olaylara baktığımızda kesinlikle ülkemizin veya herhangi bir ülke içerisindeki terörün desteklenmemesi konusunda kamuoyunun ve siyasilerin, iktidarın hep birlikte hareket ederek bu terör olaylarına karşı çıkması gerektiği ortaya çıkmıştır. Bundan dolayı da son yaşanan olaylarla duyduğumuz acılar ve ülkedeki infialleri herkes görmektedir. Toplumun biraz daha dikkatli, biraz daha duyarlı olması gerektiğini düşünüyoruz. Eğer ki Türkiye’de adaletsizliğin olduğu bir yerde herkes kendi adaletini dağıtmaya kalkarsa maalesef ülkemiz kaosa ve teröre teslim olur. Bu konuda da toplumun biraz daha dikkatli, duyarlı olmasını bekliyoruz. Başsavcımızın ailesine de başsağlığı diliyoruz” şeklinde konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .