TERMİNALDE TATİL YOĞUNLUĞU

TERMİNALDE TATİL YOĞUNLUĞU

22.07.2017

Şehrimizde yoğunluk nedeniyle otobüs firmaları ek seferlerle yoğunluğu gidermeye çalışırken, Şanal Kırşehir Seyahat de, müşterilerinin mağdur olmaması için özveriyle çalışıyor…

KIRŞEHİR’DE tatil sezonunun başlamasıyla birlikte otobüs firmalarında ve haliyle şehirlerarası terminalde yoğunluk yaşanıyor.
Kırşehir’in tek yerli firması olma özelliğini taşıyan ve müşterilerine en iyi hizmeti sunma anlayışı ile seferlerinde ve araçlarında en iyisini yapan Şanal Kırşehir Seyahat, ek seferlerle yaşanan tatil yoğunluğunda hemşehrilerini mağdur etmiyor.

Şanal Kırşehir Seyahat işletmecisi Yılmaz Şanal, müşterileri için özveriyle çalıştıklarını belirterek, bazı uyarılarda da bulundu.
Türkiye’nin neredeyse her bölgesine yolcu taşıma hizmeti sunduklarını belirterek, Güneydoğu illerine yaptıkları anlaşma ile de yolcu taşımacılığına başladıklarını söyleyen Yılmaz Şanal, “Tatil sezonu açıldığı için otobüslerimiz her tatil sezonunda olduğu gibi 100’de 100’lük doluluk oranına sahibiz. İnsanlarımız Antalya’ya, İzmir’e, İstanbul’a ve diğer tatil bölgelerine çok büyük rağbet bulunmaktadır. Antalya’ya bizim normalde yaz, kış iki seferimiz vardı. Biz bu seferleri 4’e çıkarttık. Tabiî ki bu 4 seferimizin 1 tanesi Konya üzeri Antalya seferimiz. Bu seferimiz dağ yolu dediğimiz Seydişehir yolu dediğimiz yoldan gitmektedir. Normal Ankara üzeri yollardan 4 saat daha kısa yolculuk yapmaktadır yolcularımız. Ve tabiî ki tatilcilerimiz de bu otobüsümüzü tercih etmektedir. İstanbul seferi günde 2 seferdi, biz bunu yine 4 sefere çıkarttık. Tabiî ki otobüslerimizin sayılarını fazlalaştırdığımızdan dolayı sayılarından ziyade bir de konforunu da gün geçtikçe daha da yükseltiyoruz. Nasıl yükseltiliyoruz. Biz otobüslerimizi 2013 model otobüsümüzü 2015-2016 model otobüslerle değişim yapıyoruz. Bu da tabiî ki bize maddi külfet getiriyor. Ama bizim kuruluş amacımız olarak yolcumuzu kaliteli hizmet sağlamayı amaçlıyoruz. O da yolcularımızın hoşuna gidiyor tabiî ki bu da yolcularımızın bizi tercih etme sebebi oluyor. Ondan sonra işte İstanbul, Konya seferlerimiz devam ediyor. Bizim doğu seferlerimiz de tabi ki devam ediyor şuanda misal hani örnek vermek gerekirse Pınarbaşı, Malatya, Elazığ, Tunceli, Diyarbakır, Muş, Van, Bitlis ve Bingöl’e seferlerimiz vardır. Onun yanında bizim kendi araçlarımız da yolcularımızı taşıdığımız Kuşadası, Didim, Eskişehir, Bursa seferlerimizde devam etmektedir. Ben buradan bütün doğu illerine yolculuk yapacak hemşehrilerimize bir öneri de bulunmak istiyorum. Biz iki tane doğunun en büyük firmasıyla anlaşma yaptık. O firmalarda tabiî ki bizim Kırşehir halkımızı hiçbir zaman mağdur etmiyorlar” şeklinde konuştu.
BAKANLIK AÇIKLAMA YAPTI
Bayram tatillerini değerlendirmek isteyen vatandaşlar otobüs biletlerine yoğun talep gösteriyor. Hal böyle olunca artan yolcu sayısından kaynaklı ihtiyacı karşılamak için Ulaştırma Bakanlığı, otobüs firmalarına B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanma izni verdi.
Bayram tatillerinde otobüs biletlerine olan talep artınca Ulaştırma Bakanlığı, vatandaşların bilet ihtiyacını karşılamak için, şehirlerarası sefer yapan otobüs firmalarına, Ramazan ve Kurban Bayramı tatillerinde B2 ve D2 belgelerine kayıtlı otobüsleri kullanma izni verdi. Söz konusu karar Karayolu Düzenleme Genel Müdürlüğünce yayımlanan genelge ile duyuruldu.
Otobüs işletmecileri ise, birkaç gündür otogarda yoğunluk yaşanmaya başladığını ifade ederek, “Doluluk oranları şimdi iyi. Bir iki ay bu yoğunluk devam eder” dedi.
Özellikle okulların tatil olmasından sonra dışarıdan Ankara’ya gelip üniversite okuyan öğrencilerin memleketlerine dönmeye başladıklarını söyleyen otobüs işletmecileri, “Öğrencilere tatile gidenler de eklenince doğal olarak yoğunluk artıyor. Elimizden geldiği kadar öğrencilere yardımcı olaya çalışıyoruz. Öğrencilere çok cüzi bir miktar da olsa indirimde bulunuyoruz” şeklinde konuştu.
İşletmeciler, tatile çıkmak ve memleketlerine dönmek isteyen vatandaşları önceden bilet almaları konusunda da uyardı.
(HABER: BEYHAN BALLI)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .