Terme Caddesi cazibe merkezi oldu

Terme Caddesi cazibe merkezi oldu

21.01.2015

Kırşehir’in en işlek caddesi olan Ankara Caddesi’nde bugün hiçbir canlılık yok! Hükümet binasındaki kamu kurum ve kuruluşlarının şehir merkezine dağıtılması, Adliye’nin taşınması ile birlikte Ankara Caddesi’ndeki o eski canlılık kalmadı. Terme Caddesi halkın yoğun olduğu, alışveriş merkezlerinin bulunduğu bir cazibe merkezi haline geldi. Terme Caddesi’nde pek çok markanın mağaza açması, alışveriş merkezlerinin bulunması halkın bu […]

Kırşehir’in en işlek caddesi olan Ankara Caddesi’nde bugün hiçbir canlılık yok!

ÇARŞI
Hükümet binasındaki kamu kurum ve kuruluşlarının şehir merkezine dağıtılması, Adliye’nin taşınması ile birlikte Ankara Caddesi’ndeki o eski canlılık kalmadı. Terme Caddesi halkın yoğun olduğu, alışveriş merkezlerinin bulunduğu bir cazibe merkezi haline geldi.
Terme Caddesi’nde pek çok markanın mağaza açması, alışveriş merkezlerinin bulunması halkın bu bölgede yoğunlaşması ile en canlı cadde haline geldi. Bu da Terme Caddesi’ndeki ev ve işyeri kiralarının artmasına neden oldu.
Ankara Caddesi’ndeki esnaflar doğru dürüst iş yapamadıklarını belirterek, Terme Caddesi’nde yeni işyeri açmak arayış içine girerken, Terme Caddesi’ndeki kiraların da geçen yıllara göre büyük çapta arttığı bildiriliyor.
Kırşehir Valiliği ile Defterdarlığı’nın da yeni yapılması planlanan Hükümet Konağı’na taşınması ile Ankara Caddesi’nin tüm cazibesini kaybedeceğini belirten bölge esnafları Ankara Caddesi’nin eski canlılığına kavuşması için yıkılacak eski hükümet binasının yerine yeni bir hükümet binasının yapılmasının en doğru yol olacağını öne sürdüler.
Öte yandan cazibe merkezi haline gelen Terme Caddesi’nde ev ve işyeri fiyatları bir önceki yıllara göre yüzde 200-300 oranında arttı. Bu konuda esnaflar tepkili. Bu caddede uzun yıllardır faaliyet gösteren işyeri sahipleri  kiraların büyük artış gösterdiğini belirterek, dışarıdan gelen büyük holding ve şirketlerin kiraları arttırdığını söylediler.

 YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .