TEOGS Çalıştayı Kaman’da yapıldı

TEOGS Çalıştayı Kaman’da yapıldı

24.01.2015

Kaman ilçemizde 2014 – 2015 öğretim yılı birinci döneminde yapılan I. TEOG Sınavının değerlendirmesi yapıldı. II. TEOG Sınavına yapılacak hazırlıkların planlanması amacıyla İlçe Kaymakamı Hakan Şen başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Dağıstan ve Şube Müdürleri Savaş Kaya, Ziya Buğday, İmran Öçsoy katıldı. TEOG Sınavını Değerlendirme ve Planlama toplantısı 21-22 Ocak 2015 tarihleri […]

Kaman ilçemizde 2014 – 2015 öğretim yılı birinci döneminde yapılan I. TEOG Sınavının değerlendirmesi yapıldı.

II. TEOG Sınavına yapılacak hazırlıkların planlanması amacıyla İlçe Kaymakamı Hakan Şen başkanlığında yapılan toplantıya İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Dağıstan ve Şube Müdürleri Savaş Kaya, Ziya Buğday, İmran Öçsoy katıldı.
TEOG Sınavını Değerlendirme ve Planlama toplantısı 21-22 Ocak 2015 tarihleri arasında yapıldı. İlçe Kaymakamı Hakan Şen, I. TEOG Sınavının değerlendirmesinden sonra II. TEOG Sınavında başarıyı arttırabilmek için okullarda nelerin yapılabileceği, başarıyı arttırmak konusunda ne gibi tedbirlerin alınacağı hususlarında görüşlerini dile getirdi.
İlçe Milli Eğitim Müdürü Ahmet Dağıstan, “ TEOG 1. sınavına ilçemizden 561 öğrenci katılmış olup ulaşılan genel ortalama puanı 389,1674 olmuştur. Bu yıl ise, TEOG 1. sınavına ilçemizden bin 541 öğrenci katılmış olup ulaşılan genel ortalama puanı 414,348 olmuştur. dolayısıyla bir yıl arayla başarı durumumuzu 25.1806 puan arttırmış bulunuyoruz” dedi.
Bu yılki TEOG birinci sınavında arttırılan başarının yeterli olmayacağını kaydeden Dağıstan, bu başarıyı katlayarak arttırmak için daha sıkı ve disiplinli bir çalışma yürüteceklerini kaydederek, “İlçemizde eğitim başarımızı ve eğitim kalitemizi arttırmak için elimizden ne geliyorsa yapacağız. Açıklanan TEOG sonuçlarına göre başarımız karşılaştırıldığında geçen yıla göre ilçe ortalamamızın 25.1806 artmıştır, ancak bu yeterli değil. Daha çok çalışacağız ve daha çok başarılı olmaya gayret sarf edeceğiz” diye konuştu.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .