TEKNİK MESLEKİ LİSESİ GRUPLARA SIKI HAZIRLANIYOR

TEKNİK MESLEKİ LİSESİ GRUPLARA SIKI HAZIRLANIYOR

04.04.2015

Kırşehir’de düzenlenen Gençler Puanlı Atletizm yarışmalarında 1.olarak ilimizi dışarıda temsil etme hakkı elde eden Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gruplara sıkı bir şekilde hazırlanıyor. Kırşehir’de Ahi Stadı’nda yapılan yarışmalar sonrasında 1.olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 14-15 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak Türkiye Finalleri Grupları hazırlıkları son sürat devam ediyor. Mesleki ve Teknik Anadolu […]

Kırşehir’de düzenlenen Gençler Puanlı Atletizm yarışmalarında 1.olarak ilimizi dışarıda temsil etme hakkı elde eden Kırşehir Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi gruplara sıkı bir şekilde hazırlanıyor.
Kırşehir’de Ahi Stadı’nda yapılan yarışmalar sonrasında 1.olan Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 14-15 Nisan 2015 tarihleri arasında yapılacak Türkiye Finalleri Grupları hazırlıkları son sürat devam ediyor. Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi’de tek hedef Türkiye Finallerinde en iyi derece elde etmek.
Bu doğrultuda çalışmalarına Ahi Stadı’nda tam gaz devam eden Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Krosta Türkiye 12.’liğin ardından Puanlı Atletizm’de de Türkiye Finallerine kalmayı hedefliyor.
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi 14-15 Nisan tarihleri arsında yapılacak Türkiye finallerine Gülle atmada Duran Ekici, Disk atmada Sezer Aydın, Cirit atmada Bora Çelik, Koşularda Hasan Çelik, Okan Baydargök, Umut Ok, Ozan Aydın Coşar, Alican Ertuğrul ve Abdulbaki Ceylan’dan oluşan ekiple sıkı bir şekilde hazırlanıyor.
“HEDEFE KİLİTLENDİK”
Mesleki ve Teknik Anadolu Lisesi Beden Eğitimi Öğretmeni Sait Yılmaz Atletizmde elde edilen şampiyonluğu hak eden bir oyun sergilediklerini belirterek ‘İnandık, çalıştık, başardık’ sloganıyla yola çıktıklarını ve turnuvaya çok iyi hazırlanarak müsabakaların zorluk derecesini bildiklerini bu yüzden hangi dalda kimle mücadele ettiysek rakibimizi ayrı ayrı değerlendirdik diyerek mutlu sona ulaştıklarını söyledi.
Şampiyon olmanın çok güzel bir duygu olduğunu söyleyen Sait Yılmaz, “Tabiki burada şampiyon olduğumuz için çok mutluyum ama bizleri il dışında derece elde ettiğimiz zaman daha çok mutlu olacağız. Bizler şuanda bir tek hedefe kilitlendi oda Türkiye şampiyonası. Çalışmalarımız son derece verimli geçiyor. Verimli geçen antrenmanların sonunda da öğrencilerimizin istekli tavırları bizleri zorlu turnuva öncesi çok mutlu ediyor.
İnşallah 14-15 Nisan tarihlerinde yapılacak şampiyona da iyi bir derece elde ederiz” açıklamasında bulundu.
REKORTMEN İL DIŞINDA BAŞARI BEKLİYOR
MESLEKİ ve Teknik Anadolu Lisesi’nin Türkiye Şampiyonası’nda Gülle atmada ilimizi temsil edecek olan Duran Ekici, çalışmaların son derece verimli geçtiğini ve il dışında başarı elde edeceklerini söyledi.
Ekici, “Şuanda Kırşehir’de şampiyon olduktan sonra çalışmalarım son derece verimli geçiyor. Elde ettiğim başarı derslerime de yansıyor. Düşünün sporda başarı elde edemeyen bir öğrenci derslerinde de başarı elde edemez. Ben sporda elde ettiğim başarıyı derslere de yansıtıyorum” ifadesini kullandı.
Sağlam kafanın sağlam vucutta bulunduğunu söyleyen genç sporcu Duran Ekici, “Mustafa Kemal Atatürk’ün dediği söz gibi bende çalışmalarıma sağlam kafa ve sağlam bir vücutla çalışıyorum. Gülle atma sporu kuvvete dayalı bir spor dalı olduğu için sürekli dayanıklı ve zinde olmak zorundasın. Ben yaptığım bütün idmanlara dinlenerek geliyorum. Çalışmalarım verilmli geçmesi için elimden gelen bütün gayreti gösteriyorum. Çünkü il dışında bu spor dalının zorluk derecesini biliyorum. Benim tek amacım başarılı olurum veya olamam, ama iyi bir derece elde etmek istiyorum. İnşallah Kırşehir’i Türkiye şampiyonasında en iyi şekilde temsil ederim” açıklamasını kullandı.
Ayrıca Duran Ekici önceki gün yapılan idmanda Gülleyi 13.30 atarak bir rekora imza atıp, şampiyona için büyük umut vaat etti.
(Haber-Fotoğraflar: Salih HANÇER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .