Tek sorun Atatürk Heykeli mi?

Tek sorun Atatürk Heykeli mi?

17.10.2016

Bugünlerde büyük küçük herkes bir şeylerden rahatsız. Kimi yoldan kimi sudan, kimi havadan, kimi sudan… Rahatsız da rahatsız. Yol medeniyettir yolda sorun varsa orda medeni bir sorun var demektir. Belediye zor ve uzun soluklu bir işe girdi altyapı… Yapılan iş yerin altı olunca daha çok sinir bozucu bir durum ve hal aldı. İlimizin küçük olması […]

Bugünlerde büyük küçük herkes bir şeylerden rahatsız.
Kimi yoldan kimi sudan, kimi havadan, kimi sudan… Rahatsız da rahatsız.
Yol medeniyettir yolda sorun varsa orda medeni bir sorun var demektir. Belediye zor ve uzun soluklu bir işe girdi altyapı… Yapılan iş yerin altı olunca daha çok sinir bozucu bir durum ve hal aldı.
İlimizin küçük olması ve vatandaşların hemen hepsi aynı güzergâhta mutlaka geçiyor olması bu sıkıntıyı daha da arttırdı.
Peki belediye ne yapmalıydı?
Alt yapıya girmemeli miydi?
Elbette girmeliydi, ama bunun için zamanlama, çalışma saatleri ve güzergâhlar düzenlenebilirdi. Mesela Ankara Caddesi’ni bitirip, Terme Caddesi’ne başlayabilirdi. Veya gece ışıklandırma yapılarak çalışmalara devam edilip sürenin yarı yarıya kısalması sağlanabilirdi.
Caddeler sokaklar meşakkatli bir hal aldı… Herkes gideceği yere geç kaldı işler aksadı, sinirler bozuldu.
Umarım kısa sürede bu sıkıntı atlatılmış olur.
Şu kesin ki bu işler bittikten sonra belediyenin alt yapı sorunu 20-30 yıl süreyle hallolmuş olacak.
Diğer bir husus Ahi Evran Külliyesine yardım yapan TOBB Başkanı Rifat Hisarcıklıoğlu’nun veya TOBB’un adı külliye kenarındaki bulunan bir cadde veya sokağa kesinlikle verilmeli; Cumhuriyet tarihinin en büyük yardımını TOBB bu külliyeye yapmıştı, bunu da unutmamak gerekir.
Ne olur TOBB Sokağı veya Rifat Hisarcıklıoğlu Caddesi gibi… Bu sadece bizim önerimiz. Belediye Başkanımız eminim ki bu konuda gerekeni yapacaktır. Çünkü TOBB ve Yönetimi gerçekten Kırşehir’imize pozitif ayırım yapmakta ve yapmaya da eminim devam edecektir.
Kent Park girişinde bir yere büyük harfler ile “Ahi Şehri Kırşehir’e hoş geldiniz” veya ikişer metre yüksekliğinde “Kırşehir” yazılmalı ki gelip geçen ziyaretçilerin büyük çoğunluğu burada mutlaka resim çekiyorlar ilimizin tanıtımına katkı sağlayacağı düşüncesindeyim.
Kayseri, Antalya, İzmir gibi şehirlerin sık gidilen yerlerinde bu yapı mevcut.
Muhsin Yazıcıoğlu adına bir park yapacağını ve ismini yaşatacağını bildiren Belediye Başkanımıza özellikle teşekkür etmek istiyorum.
Kaleden Kentpark’a teleferik yapılsa acaba nasıl olur veya Kentpark’ın üzerine balon konulsa insanlar o balondan şehri seyretse hem belediyemize gelir, hem de insanlarımız şehri kuş bakışı görmüş olurlar… Nişan, düğün, sünnet gibi özel günler de sanırım burası inanılmaz güzel bir yer olur…
Bir de bu günlerde Atatürk Anıtının mevcut yerinden kaldırılıp Cacabey Meydanına konulması isteğini ben hiç doğru bulmuyorum. Mevcut yerinde su mu çıktı ya da neden oradan kaldırılıyor? Gerekli bir açıklama yapılırsa bizlerde vatandaş olarak doğru veya yanlış diye yorumumuzu yaparız.
Yıllardır bu anıt şu anki yerinde duruyor ve durmalı. Memlekette sanki hiç sorun dert kalmamış gibi bu işi gündem yapmayı da hiç doğru bulmuyorum. Bence yeri gayet güzel insanlar bu şehre ne taraftan girerse girsin bu anıtla karşı karşıya geliyor.
Son olarak şehrimiz bir hayvancılık şehri ve Et Süt Kurumunun acilen ilimize getirilmesi gerekli. Ülkede hayvancılıktan söz ettiren bir il olmamıza rağmen ne hikmetse Yozgat’ta olan Et Süt Kurumu Kırşehir’de yok. Yozgat’ta hayvancılık mı çok yoksa sütçülük mü? İkisi de bizim çooook gerimizde ama orda var burada yok. Milletvekillerimiz bundan önce olduğu gibi bundan sonraki başarılı çalışmalarına bu önemli kurumu da ilimize getirmekle yapmaları halinde hayvancılık sektörüne en büyük katkılardan birini daha yapmış olacaklardır.
Sorunlara gelecek yazımızda devam edeceğiz…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .