“Tek derdimiz Kırşehir’imize ve ülkemize hizmet etmektir”

“Tek derdimiz Kırşehir’imize ve ülkemize hizmet etmektir”

16.04.2015

Gazetemizi ziyaret eden MHP milletvekili adayı Yıldırım Türk:
“Tek derdimiz Kırşehir’imize ve ülkemize hizmet etmektir”

yıldırım türk ziyaret  copy

MHP Kırşehir Milletvekili 1. Sıra adayı Prof. Dr. Yıldırım Türk, gazetemiz “Kırşehir Çiğdem”i ziyaret ederek 7 Haziran seçimlerinde kendisine ve partisine verdiği desteklerden dolayı bütün Kırşehirlilere teşekkür etti.

Profesör Doktor Yıldırım Türk, Kırşehir’de MHP Milletvekili Aday Adayı olduğunu açıkladı ve “Türkiye’de yaşanan sistem beni adaylığa itti” dedi.
Kırşehir’de sevilen ve sürekli milletvekili adayı olması istenen Erciyes Üniversitesi Tıp Fakültesi Ortopedi ve Travmatoloji Ana Bilim Dalı Başkanı iken bu dönem istifa ederek MHP’den milletvekili adayı olan ve 1. Sırada aday gösterilen Prof. Dr. Yıldırım Türk, gazetemizi ziyaretinde yaptığı konuşmada Türkiye’de yaşanan sistem, beni adaylığa ittiğini belirterek “Kendi insanım için, Kırşehirim için daha fazla bir şey yapabilir miyim düşüncesiyle aday olmaya karar verdim” dedi.

YILDIRIM TÜRK Zİyaret  copy
Yıldırım Türk, “Yaklaşık 30 yıla yakın bir süredir Kayseri’de üniversitede görev yaptım. Bu görev yaptığım süre içerisinde herkese elimden gelen bütün hizmetleri ve katkıları sunmaya çalıştım. Kimsenin nereli, hangi siyasi görüşü olduğunu sormadım.. Ben de doğal olarak bu şehrin, bu toprağın çocuğu olduğum için elimden geldiği kadar ilgilenmeye çalıştım. Beni bu aday adaylık sürecine Türkiye’de yaşananlar itti. Siyasete girmeyi aslında düşünmüyordum. Kırşehir’den gelen insanların da beni sürekli ‘ne zaman aday olacaksın?’ şeklinde söylemde bulunmaları ve merhum Prof Dr Mehmet Ali Altınla da birlikte çalışmam beni siyasi arenaya itti. Siyasi yelpazede birçok siyasi partiden teklif aldım. Uzun süre bu teklifleri değerlendirmeyi düşünmedim, ama yaşanan süreç beni siyasi arenaya itti. Siyasi yelpazedeki değişik partilerden Belediye Başkanlığı, Milletvekilliği gibi teklifler geldi. Ama ben siyasete girmeyi hiçbir zaman düşünmedim. Peki, şimdi niye giriyorsunuz diye soracak olursanız iki tane ana temel sebebi var. Birincisi ülkenin içinde bulunduğu durum ve bu durum hakikaten kötü. Neden? Çünkü bizim inandığımız, bize ezberlettirilen temel değerler tartışılır hale gelmiş. Cumhuriyet tartışılıyor. Türklük tartışılıyor. Hakikaten bunların tartışılır hale gelmesi bizim de işin içerisine, taşın altına elimizi koymamız gerektiğini düşündürüyor. Kendi insanım için daha fazla bir şey yapabilir miyim düşüncesiyle bu iki sebebi birleştirip aday olmaya karar verdim. Aday olurken de tabi ki kendi aldığım değerler, yetişme biçimim, hepsini birleştirdiğimde şu an için en uygun partinin Milliyetçi Hareket Partisi olduğuna karar verdim ve aday oldum.
Tekrar vurguluyorum. Otuz yıla yakın bir süredir Kayseri’de görev yapıyorum. Kayseri’de yaşadığım memnuniyet kadar Kırşehir’de de hemşerilerimin bizlere karşı gösterdiği özen bizi bu yola itti” diye konuştu.
7 Haziran seçimlerinde MHP’nin Kırşehir’de ve Türkiye’de birinci parti, hatta iktidar olması gerektiğini ifade eden Yıldırım Türk, “Ben hemşehrilerime inanıyor ve güveniyorum. Kırşehir’de iki milletvekilini kazanıp Ankara’ya gideceğiz. İnşallah partimiz de iktidarda olacak ve memleketimize ve ülkemize en güzel hizmetleri getireceğiz” dedi.
Ziyarette MHP İl Başkanı Arif Ekici, Merkez İlçe Başkanı Abdullah Doğan, Kırşehir Ülkü Ocakları Başkanı Kadir Güzel de bulundu.
İl Başkanı Arif Ekici, 7 Haziran seçimlerinde Kırşehir’de hedeflerinin enaz yüzde 50 oy alarak 2-0 yapmak istediklerini söyledi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .