Tarihi Selçuklu Hamamı yenilenecek

Tarihi Selçuklu Hamamı yenilenecek

24.08.2017

Kırşehir sağlık turizminde önemli adım…

Tarihi Selçuklu Hamamı yenilenecek

Kırşehir’de sağlık turizminin merkezi haline getirecek projelerle yeniden ayağa kaldırılan Karakurt Kaplıcası’nın yanı sıra Türk Hamamı da kullanılır hale getiriliyor…

Kırşehir’in sahip olduğu zengin termal kaynaklar arasında önemli bir yeri olan Karakurt’taki şifa hamamı yeniden termal turizme kazandırılacak.
KIRŞEHİR’DE önemli bir termal kaynak olan ve İl Özel İdaresi tarafından mevcut işletmenin yenilenmesine dönük girişimler sonucunda sağlık turizmine kazandırılacak olan Karakurt Kaplıcası ile birlikte Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından Türk Hamamı’nın da hizmete sunulmasına yönelik girişimlerde bulunuluyor.
Vakıflar Bölge Müdürlüğü tarafından hizmete sunulması planlanan Karakurt’taki Selçuklu Hamamı’nın kullanılır hale getirilmesi için de Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, girişimlerde bulunarak destek veriyor.
AK Parti Kırşehir Milletvekili Mikail Arslan, yatırımların bir an önce tamamlanması noktasında görüşmelerde bulunmaya devam ediyor.
Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu ziyaret eden Milletvekili Mikail Arslan, sağlık turizminde söz sahibi olmayı hedefleyen Kırşehir’de yedine kullanıma sunulması planlanan Karakurt’ta bulunan Selçuklu Hamamı için destek istedi.
Milletvekili Mikail Arslan, Başbakan Yardımcısı Hakan Çavuşoğlu’nu makamında ziyaret etti.


Milletvekili Arslan, projesi Kayseri Vakıflar Bölge Müdürlüğü’nce hazırlanan ve Nevşehir Kültür Varlıklarını Koruma Kurulu’nun onayın sunulan Karakurt mevkiindeki tarihi Selçuklu Hamamı’nı yeniden kullanılır hale getirmek için Başbakan Yardımcısı Çavuşoğlu ile istişarelerde bulundu.
(HABER: GÜLNAZ CEYLAN)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .