TARAFINI SEÇ!

TARAFINI SEÇ!

15.02.2018

Geçtiğimiz günlerde Afrin operasyonunda 12 yiğit kahraman evladımızı şehit verdik. Kolay yetişmiyor bu çocuklar Allah hepsinin mekânını cennet etsin. Kahraman şehitlerimizin adlarının hiç birini bile bilmiyoruz. Kimi Marmaralı, kimi Egeli, kimi Doğulu, kimi İç Anadolulu kimisi de Güney doğulu… Tıpkı kimisinin Türk, kimisinin Kürt, kimisinin Laz, kimisinin Çerkez… olduğu gibi. Ortak amaç bu vatan topraklarını […]

Geçtiğimiz günlerde Afrin operasyonunda 12 yiğit kahraman evladımızı şehit verdik. Kolay yetişmiyor bu çocuklar Allah hepsinin mekânını cennet etsin. Kahraman şehitlerimizin adlarının hiç birini bile bilmiyoruz. Kimi Marmaralı, kimi Egeli, kimi Doğulu, kimi İç Anadolulu kimisi de Güney doğulu…
Tıpkı kimisinin Türk, kimisinin Kürt, kimisinin Laz, kimisinin Çerkez… olduğu gibi. Ortak amaç bu vatan topraklarını canları pahasına korumak. Bu harekâtta bu güne dek 31 askerimiz şahadete koştu.
Bu kahramanları hiç kimse tanımıyor ailelerinin ve sevdiklerinin haricinde. İsimlerini cisimlerini ne iş yaptıklarını evli mi bekar mı olduklarını bilmiyoruz. Belki bu kahramanlar bir futbol takımının ilk 11 de oynamıyorlar, belki Survivor da oynayan sanatçılarda değiller, bunlar yeşil çam film yıldızları hiç değiller… Kral dairelerinde oturanların evlatları da değiller çoğu gariban Anadolu çocuğu.
Bunlar aslında bu memleketin öz evlatları ve asil insanları. Kimdi bunlar; Mersinli Piyade Astsubay Üstçavuş Hasan Kuş, Samsunlu Piyade Uzman Çavuş Burak Akalın, Malatyalı Kara Pilot Üsteğmen Erdem Mut, Gaziantepli Uzman Erbaş Enes Sarıaslan, Hataylı Uzman Çavuş Oğuzhan Ekiz, İzmirli Kurmay Pilot Yüzbaşı Mehmet İlker Karaman, yine Samsunlu Piyade Uzman Çavuş Hüseyin Şahin, Giresunlu Uzman Onbaşı Hamza Karacaoğlu, Eskişehirli Piyade Uzman Çavuş Serdar Ege, Kırşehirli hemşehrimiz Piyade Uzman Çavuş Koray Karaca, Adanalı Uzman Çavuş Halis Koca ve daha niceleri…
Bu isimleri ve diğer ana kuzuları Afrin’de yedi düvele karşı bir savaş veriyorlar. Ne için? Biz rahat gezip tozalım yatağımızda rahat yatalım diye…
Burada sadece YPG ile değil PYD, PKK, ABD, ikiyüzlü batılı ve sözde ulusal güçlerin köpekliğini yapan bir takım gizli güçlerle savaşıyorlar.
Bazı kendini bilmez karaktersizler, Avrupa’nın uşağı Yahudi seviciler, haysiyetsiz ve şerefsiz fikirsiz alçaklar, sözüm ona diplomalı geçinen bazı zevatlar… PKK’yı, YPG’yi, PYD’yi savunmaya kalkıyorlar. Onlarında damarlarında teröristlik var çünkü.
Utanmadan bir de barış elçisi kesiliyorlar. Bunlar bir tanesi bile bu şehit olan askerimize teröristlere üzüldükleri kadar üzülmezler. Alçaktır onlar. Bu devletin ekmeğini yiyip gavurun propagandasını yapan hainler.
Bu savaşta herkes yönünü, safını ve tarafını belirtmeli kimden ve neden yana ise bunu açıkça söylemeli. Kimisinin elinden dua, kimisinin elinden ekmek, kimisinin elinden maddi destek, kimisinin elinden cephede savaşmak ve kimisinin elinden de bizim için bu savaşan askerimize canı gönülden destek vermek gerek. Bunların hiç birini yapamıyorsan defolup gideceksin bu topraklardan.
Bu savaş haç ile hilalin savaşı ve mücadelesidir bu böyle bilinmeli ve taraf olunmalıdır. O savaşıp mücadele veren Mehmetçiğimizi elimizle, dilimizle dualarımızla korumalıyız. Bize düşen beklide en küçük insanlık budur. Onların yanında olduğumuzu her yerde söyleyip bildirmeli, onlara yanlarında olduğumuzu hissettirmeliyiz.
Emin olun bu savaştan başarılı çıkacağız.
Allah’ım sen kahraman Türk askerini ve onun için dua den İslam’ın son ordusunu koru yarabbi…
Değil onların canlarına kıllarına bile zarar verme…YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .