Talih kuşuna talep yok      

Talih kuşuna talep yok      

02.12.2017

29 Kasım’da yurt genelinde satışa sunulan yılbaşı biletlerine Kırşehir’de henüz ilgi gösterilmezken, diğer illerdeki ilgi nedeniyle biletlerin 20 Aralık’ta tükeneceği öngörülüyor… Büyük ikramiye heyecanı başladı. Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişi için bastırdığı biletlerin satışına başlandı. Bu yıl piyango tarihinin en büyük ikramiyesi verilecek. Yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye tam bilete çıkarsa, 61 milyon lira ile […]

29 Kasım’da yurt genelinde satışa sunulan yılbaşı biletlerine Kırşehir’de henüz ilgi gösterilmezken, diğer illerdeki ilgi nedeniyle biletlerin 20 Aralık’ta tükeneceği öngörülüyor…

Büyük ikramiye heyecanı başladı. Milli Piyango’nun yılbaşı özel çekilişi için bastırdığı biletlerin satışına başlandı. Bu yıl piyango tarihinin en büyük ikramiyesi verilecek.

Yılbaşı özel çekilişinde büyük ikramiye tam bilete çıkarsa, 61 milyon lira ile Milli Piyango tarihinin en büyük ikramiyesi sahibini bulacak.

Milli Piyango İdaresinin Merkez Bankası Banknot Matbaası’nda bastırdığı yılbaşı özel çekiliş biletleri bayilere ulaştırıldı.

Tam bilet 60 liradan, yarım bilet 30 liradan, çeyrek bilet ise 15 liradan satılıyor.

Yılbaşı özel çekilişinin ikinci büyük ikramiyesi bu yıl 10 milyon lira olacak. Talih kuşu, yılbaşı gecesi ayrıca 1 adet 5 milyon lira, 1 adet 2 milyon lira, 1 adet 1 milyon lira ve 1 adet de 500 bin liralık ikramiye verecek.

Böylece ikramiyelerin tam, yarım ya da çeyrek bilete çıkma durumuna göre en az 5 kişi yeni yıla milyoner girebilecek.

2 MİLYON 950 BİN 269 ADET İKRAMİYE DAĞITILACAK

Milli Piyango İdaresi, yılbaşı özel çekilişinde 20 adet 100 bin lira, 30 adet 50 bin lira, 50 adet 10 bin lira, 100 adet 5 bin lira, 200 adet 3 bin lira, 300 adet 2 bin lira ve 500 adet de bin lira verecek. Çekilişte bin adet 500 lira, 8 bin adet 400 lira, 40 bin adet 300 lira, 200 bin adet 200 lira, 700 bin adet 120 lira dağıtılacak.

Umudunu piyangoya bağlayanların 2 milyonu, yılbaşı gecesi amortiyle yetinecek. 61 milyon liralık büyük ikramiyeyi kıl payı kaçıran 63 kişiye de teselli ikramiyesi olarak 61 bin lira ödenecek. Böylece yılbaşı özel çekilişinde 2 milyon 950 bin 269 adet ikramiye dağıtılacak. Toplam ikramiye tutarı da 349 milyon 243 bin lirayı bulacak.

Yılbaşı özel çekilişinde biletlerin tümünün satılmaması durumunda, büyük ikramiye satılan bilete çıkana kadar çekilişe devam edilecek. Yılbaşı özel çekilişinin büyük ikramiyesinin tam bilete çıkması halinde Milli Piyango tarihinin en yüksek ikramiyesi verilmiş olacak.

KIRŞEHİRLİLERE SAHTE BİLET UYARISI

Kırşehir’de satışa sunulan, ancak vatandaşların ilgisinin az olduğu yılbaşı biletlerinde “sahteciliğe” karşı vatandaşlar uyarılıyor.

Milli Piyango’nun Kırşehir’deki belit satıcılarından Bekir Gevrek, erken olması dolayısıyla Kırşehir’de şu an için yılbaşı biletlerine talebin olmadığını söyledi.

Kırşehir’de sahte bilet satışının olmayacağını belirterek, vatandaşların yine de dikkatli olması gerektiğini hatırlatan Bekir Gevrek, “Biletlerin kağıt dokusunda, yuvarlak içinde Milli Piyango amblemli fligran bulunuyor ve gün ışığına tutulduğunda görülüyor. Kağıdın her tarafına homojen olarak dağılmış ve sadece mor ışık/ultraviyole altında görülebilen, uzunluğu en az 3 milimetre olan, parlayan ve kesin çizgiler şeklinde mavi ve sarı renkli görünmez elyaf da yer alıyor.

Kompozisyon bölümünün üst ve alt bölümünde bulunan mini “Milli Piyango” yazısı, renkli fotokopi çekildiğinde dağılma özelliğine sahip. Biletin tarih ve bedelinin yazıldığı bölümdeki ince çizgiler fotokopi çekildiğinde dağılıyor ve netliğini kaybediyor. Kırşehir gibi yerde sahte bilet zor, olmaz. Çünkü ben 6 senedir buradayım Kırşehir’in yarısı beni tanır. O yüzden bizim burada sahte bilet olmaz. Onlar büyük yerlerde anlık satarlar kaçarlar. Güvendikleri, tanıdıkları yerden alsınlar” dedi.

Büyük ikramiyenin kendisine çıkması halinde ne yapacağını ilişkin bir kararın olmadığını di söyleyen Kırşehir Milli Piyango bilet satıcısı Bekir Gevrek, “Fakir birine çıkar çıldırır adam. En iyisi böyle aklı başında yatırım yapacak bir adama çıkarsa Kırşehir’e yatırım yapılırsa çok iyi bir para” değerlendirmesinde bulundu.

Kırşehir’de henüz ilginin olmadığı yılbaşı biletlerinde Ankara’da geçen seneye göre yoğun ilginin olduğu öğrenilirken, 20 Aralık’ta biletlerin tükeneceği öngörülüyor.         

(HABER: Gülnaz CEYLAN)



YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .