“TAKIMIMIZ ŞAMPİYON OLACAK”

“TAKIMIMIZ ŞAMPİYON OLACAK”

07.03.2018

Yeşil-beyazlı ekibimizin Başkanı Başkan Veli Şahin’den fair-play çağrısı:

“TAKIMIMIZ ŞAMPİYON OLACAK”

Şahin: “Hepimiz aynı gemideyiz. Tek bir Kırşehir ve Kırşehirspor var”

 

Şahin: “Lütfen Kırşehir’imize kimsenin zarar vermesine fırsat vermeyelim”
Rakiplerimizin tahriklerini, bizi futboldan ve fair-playden uzaklaştıracak, camiamıza zarar verecek türden karşılıklı özellikle küfürleşme yanlışına düşmeyelim. Unutmayalım rakipler bizi bozmak istiyor; bize düşen akli selim davranıp tamir etmek, zararı bertaraf etmektir.”

Haftayı MKE Kırıkkale deplasmanında alınan 4-1 galibiyetle kapatarak puan cetvelinde üçüncü sıraya yükselen ve şampiyonluk yolunda emin adımlarla ilerleyen Kırşehir Belediyespor’un Kulüp Başkanı Veli Şahin, taraftarları fair-play çağrısı yaparak, yeşil-beyazlı takımına herkesin sahip çıkması gerektiğini ifade etti.
“Hepimiz aynı gemideyiz. Tek bir Kırşehir ve Kırşehirspor var” diyen Başkan Veli Şahin, 12 bin taraftarı tribüne çektiklerini ve sezon sonunda inşallah bu takımın şampiyonluk ipini göğüsleyeceklerini, ancak bu konuda herkesi sportmenliğe ve centilmenliğe davet etti.
Ligde başarıyla mücadele ederken, sözde taraftar görünümlü bazı kişilerin Kırşehirspor’a, diğer şehirlerle olan dostluk ilişkilerine zarar vermeyi alışkanlık edindiklerini, bir elin parmağını geçmeyen sosyal medyada trol hesaplardan, olumlu giden bir süreci baltalamaya ve takımı başarısız kılma eğilimine girdiklerini üzüntü ile gördüklerini ifade eden Başkan Veli Şahin, bu duruma seyirci kalamayacaklarını söyledi.
Bölgesel Amatör Lig, 6. Grup’ta şampiyonluğa koşan ve emin adımlarla bu hedefine uluşacağına dikkat çeken Başkan Veli Şahin, Yeşil-Beyaz renklere gönül vermiş, sevgili Kırşehirspor taraftarlarına seslenerek şunları söyledi:
“Hepinizin bildiği üzere 27 Temmuz 2017 tarihinde; ne acıdır ki sahipsiz ve hedefsiz kalan Kırşehirspor’umuzu kurumsallaştırıp, büyük hedeflere yönelmesi için Kırşehir Belediyespor kurumsal kimliği altında Kırşehirspor’umuz için yeni bir beyaz sayfa açtık.
“Sezon açılışında özellikle üstüne basarak dile getirdiğimiz fair-play çerçevesinde, centilmence yarışan, Ahi şehri Kırşehir’imizin tanıtımına pozitif katkı sağlayan ve taraftarlarımızın aileleriyle birlikte keyifle maç izleyebileceği sosyal ortamı hazırlayıp, sezon sonuna kadar daima yarışın içerisinde olacak bir takımı oluşturabilmenin gayreti içerisinde olacağımızı belirttik.
“Bugüne gelindiğinde ise; Allah’a şükürler olsun ki grubunda şampiyonluğun en güçlü adayı olan ve güzel futbol oynayan, kişilikli bir futbol takımımız var.
“Öncelikle bizleri centilmence destekleyen vefakar taraftarımıza cani gönülden teşekkür ediyoruz.
“Yine sabırla yönetmeye çalıştığımız bu süreçte 12 bin civarında taraftarımızı tribüne çeken, olumlu, göze hoş gelen ve keyif veren bir futbol oynayan, kazanan bir takıma sahip olmanın gururunu da hep birlikte yaşıyoruz.
“Yine bu sezon sabırla fair-play içerisine çekmeye çalıştığımız, sözde taraftar görünümlü camiamıza, Kırşehirspor’umuza, diğer şehirlerle olan dostluk ilişkilerimize zarar vermeyi alışkanlık edinmiş bazı kişileri, bir elin parmağını geçmeyen sosyal medya da trol hesaplardan, olumlu giden bir süreci baltalamaya, başarısız kılma eğilimde, çabasında olanları üzülerekten hala görüyoruz.
“Bunu en son komsumuz MKE Kırıkkalespor maçı öncesindeki periyotta yaşadık..
Ülkemizin dört bir yanı düşmanlarla çevrilmiş iken, içeriden ve dışarıdan düşmanlar kol gezerken, asil milletimin kahraman ordusu dünyaya barış ve huzur götürmeye çalışır iken, futbol için insani ve ahlaki değerlerimize zarar verilmesine asla müsaade edemeyiz.
“Şimdi Takımımız şampiyonluk mücadelesi verir iken bu yolda bizlere destek veren katkı sağlayan herkese teşekkür ediyorum. ‪İnancımız o ki bu takım inşallah şampiyon olacak.‬
“Ben buradan tüm camiamıza son bir kez daha seslenme ihtiyacını; tüm Kırşehir halkı adına duyuyorum. Lütfen Kırşehir’imize kimsenin zarar vermesine fırsat vermeyelim.!!!
Rakiplerimizin tahriklerini, bizi futboldan ve fair-playden uzaklaştıracak, camiamıza zarar verecek türden karşılıklı özellikle küfürleşme yanlışına düşmeyelim. Unutmayalım rakipler bizi bozmak istiyor; bize düşen akli selim davranıp tamir etmek, zararı bertaraf etmektir.
“Takımımıza, Şehrimize, Camiamıza gelecek nesillerimiz için sahip çıkalım.
Hangi sebeple olursa olsun, yanlış düşünce, uygulama ve davranışlar içerisinde olan; camiamıza özellikle sosyal medya ve müsabaka esnasında olumsuz tezahürat ve davranışlar üzerinden zarar verme eğiliminde olanlara son bir kez daha çağrıda bulunuyorum.
“Bu hususta başta Valiliğimiz, Emniyet Müdürlüğümüz ve Gençlik Spor İl Müdürlüğümüz yetkilileriyle ortak bir çalışmayı Kırşehir’imizin ve Kırşehirspor’umuzun aydınlık geleceği için, yarından itibaren başlatacağımızı spor kamuoyunun bilgisine sunarım.”

(HABER: SALİH GÜNER)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .