Sürücülere lastik uyarısı

Sürücülere lastik uyarısı

13.01.2015

Geçtiğimiz hafta kar yağışıyla birlikte meydana gelen buzlanmalarda Kırşehir’de ufak da olsa kazalar yaşanırken, sürücülerin kış lastiği kullanımının yanı sıra kışlık bakımlarına özen göstermesi isteniyor…

KIRŞEHİR’DE geçtiğimiz hafta kar ve tipi ile oluşan buzlanmalarda ufak çaplı kazalar yaşanırken, sürücülere kış lastiği kullanımının zorunlu olduğu hatırlatıldı.

Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, kış lastiği kullanımının zorunlu olduğunu hatırlatarak, sürücülerin bu konuda özen göstermelerini istedi.
İlimiz Kırşehir’de Çarşamba günü etkili olan kar yağışı sonrasında tipi ile birlikte buzlanma kazalara neden olurken, Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası servis araçlarının kış lastiği noktasında hassas olduğunu, ancak buzlanmadan dolayı küçük kazaların da yaşandığını belirten Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, “Servis araçlarımız karla birlikte meydana gelen buzlanmaya yeteri kadar hazırlıklı yakalanmadı. Araçlarımızın lastiklerinde herhangi bir sıkıntı yoktu, ama yollarda buzlanma vardı. Ufak tefek kazalar oldu, ama çok şükür cana zarar gelmedi. Maddi hasarlı kazalarımız oldu, kurtarıcılarımızla yardımcı olduk” dedi.
KIŞ LASTİĞİ VE KIŞLIK BAKIMA DİKKAT

1 Aralık itibariyle kış lastiği kullanımının 1 Nisan tarihine kadar zorunlu olduğunu hatırlatarak, sürücülerin ve araç sahiplerinin kış lastiği kullanmasını isteyen Kırşehir Şoförler ve Otomobilciler Odası Başkanı Mehmet Tekin, “1 Aralık ve 1 Nisan tarihleri arasında kış lastiği bilindiği gibi araçlarımızda zorunlu. Sürücülerimizin kış lastiklerini takmaları, araçlarının kışlık bakımlarını yapmaları, zorunlu olmadığı sürece özel araçlarıyla dışarıya çıkmamaları, toplu taşıma araçlarını kullanmaları hem kendi, hem de diğer insanların can güvenliği için kış lastiklerine özellikle önem vermelerini tüm sürücülerimizden, araç sahiplerimizden istiyoruz” ifadesini kullandı.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .