Sürücülere ‘kar’ uyarısı

Sürücülere ‘kar’ uyarısı

18.02.2015

Kırşehir Valiliği okullarda tatile gerek olmadığını bildirdi

SİBİRYA soğukları bütün yurdu etkisi altına alırken, Kırşehir’de dün sabah saatlerinde başlayan kar ve tipi yollarda kapanmaya neden olmadı. Ancak akşam saatleriyle birlikte hava sıcaklığının eksi 10 derecenin üstüne çıkmasıyla birlikte yolların buz pistine dönmesine neden oldu.

Kırşehir Emniyet Müdürlüğü yetkilileri trafiğe çıkacak sürücüleri uyarırken, özellikle araçlarında halat, çekme halatı ve zincir bulunmalarını istediler.
Kırşehir ve ilçelerinde kar ve buzlanma sebebiyle çok sayıda maddi hasarlı trafik kazası meydana geldiği öğrenilirken, okullarda tatile gidilmedi.
Kırşehir Valiliği yapılan toplantılar sonucu il genelinde okullarda kar tatile gerek olmadığını bildirirken, bazı servis şoförlerinin okulları tatil etmeleri konusunda öğrenciler aracılığı ile girişimlerde bulunduğu öğrenildi. Ancak Valilik bu konuda şimdilik tatil konusunun gündemlerinde olmadığını bildirdi.
Öte yandan Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Kırşehir’de şiddetini arttıran kar ve tipi nedeni ile kapalı köy ve ilçe yolunun olmadığını söyledi.
Kırşehir İl Özel İdaresi Genel Sekreteri Bektaş Aydoğan, Kırşehir’de şiddetini arttıran kar ve tipi nedeni ile kapalı köy ve ilçe yolunun olmadığını söyledi.
Genel Sekreter Bektaş Aydoğan, “Kırşehir’de dün gece itibari ile şiddetini arttıran kar ve tipi nedeni ile ekiplerimiz ilçelerimiz ve merkez olmak üzere çalışmalarını sürdürüyor. Şuana kadar kapalı olan bölgemizde yerimiz yok. Ekiplerimiz sıkı şekilde çalışmakta vatandaşlarımızın sıkıntıya düşmemeleri adına gerekli olmadıkça dışarıda olmamalarını isteriz. Zor durumda olanlara karşı da gerekli çalışmalar yapılarak kurtarmalar yapılacak. Olası fırtına ve yolda kalmalara karşın İlçelerde ve merkezde grayder,kepçe,kar açıcı araçlar hazır şekilde bekletiliyor” dedi.YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .