Sürücülere dönüş yolunda afişli uyarı

Sürücülere dönüş yolunda afişli uyarı

05.09.2017

Kurban Bayramı tatili dönüşü nedeniyle trafik yoğunluğu yaşanan Ankara-Kayseri karayolunun Kırşehir’den geçen bölümünde ekip sayısı artırılarak kazaların sık yaşandığı kör noktalarla ilgili sürücüler bilgilendirildi

Kurban Bayramı tatilinin son gününde yoğun araç trafiğinin yaşandığı Ankara-Kayseri karayolunun Kırşehir’den geçen bölümünde trafik kazalarına karşı ekip sayısı artırıldı.
Kırşehir Emniyet Müdürlüğünden alınan bilgiye göre, son iki gündür yaşanan bayram trafiği yoğunluğu nedeniyle kent merkezindeki her kavşağa bir ekip görevlendirilerek araç yoğunluğunun trafik akışını olumsuz etkilememesi için tedbir alındı. Mucur ve Akpınar ilçelerinde ekip sayısı artırılarak araç ve sürücü kontrolleri sıklaştırıldı.
Trafik kazalarının sıkça yaşandığı Ortaköy, Kaman ve Çiçekdağı kavşakları, Hamit köyü rampası, bölünmüş yol çalışmasının yapıldığı İnanç köyü yol ayrımı başta olmak üzere 14 ayrı noktada ekip görevlendirildi.
Kırmızı ışıkların bulunduğu kavşaklarda konuşlandırılan ekipler, yorgun, uykusuz ve dikkatsiz olduğu tespit edilen sürücüleri en yakındaki dinlenme tesislerine yönlendirerek olası trafik kazalarına karşı uyarılarda bulundu. Ankara- Kayseri karayolu üzerindeki Mucur ve Akpınar ilçelerinin girişlerinde görevlendirilen ekipler, kazaların sık yaşandığı kör noktalarla ilgili sürücülere bilgi verdi.
Kavşak ve trafik ışıklarının olduğu noktalara emniyet kemeri, hız ve dikkatli sürüş konularında uyarıcı afişler asıldı.
KIRŞEHİR (AA)YORUMLAR

Toplam 0 yorum bulunmaktadır.

Bu sayfalarda yer alan okur yorumları kişilerin kendi görüşleridir. .